Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru - Vallunaraju 5686 m n. m.

Huaraz je horské městečko nacházející se v provincii Ancash, severně od Limy. Leží v nadmořské výšce cca 3000 m.n.m, takže již po příjezdu sem člověk může tu výšku cítit, ale žádný strach, pár dní a člověk si zvykne. Huaraz je takové centrum všeho horského dění zde v Peru; něco jako Chamonix ve Francii, Zermatt ve Švýcarsku nebo Pec u nás.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy

Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru - Huaraz a okolí

Huaraz je horské městečko nacházející se v provincii Ancash, severně od Limy. Leží v nadmořské výšce cca 3000 m.n.m, takže již po příjezdu sem člověk může tu výšku cítit, ale žádný strach, pár dní a člověk si zvykne.

Treking v Patagonii: Národní park Los Glaciares

Patagonský národní park Los Glaciares je díky své kráse a rozmanitosti od roku 1981 zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho jižní část nabízí blízký pohled na tzv. telení ledovce, příjemné městečko El Calafate a procházky kolem největšího argentinského jezera Argentino.

Toulky Šumavou a Bavorským lesem se Sígou

Vyraz se Sígou na významné vrcholy v oblasti Šumavy, Bavorských lesů a okolí.

Extreme Challenge 2023 - Sušice

Přinášíme ti souhrn letošního závodu Extreme Challenge v Sušici. 14.10.2023 závodníci soupeřili v běhu, na kole a kajaku. Paragliding byl vlivem nepříznivého počasí zrušen. Jak to celé probíhalo? Přečti si článek.

Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru

Zahajujeme seriál "Se Špičouny po vrcholech Peru", kde tě Honza s Alčou budou provázet po nejvyšších peruánských vrcholech. Ještě než se však dostaneme k jednotlivým pohoří, mrkni na pár zajímavostí o Peru a představení méně i více významných lokalit.

Honza Špička - Životní změna, aneb jak jsme se odstěhovali do Peru

Člen HIGH POINT teamu Honza Špička vypráví jak se se svou ženou Alčou přesunuli do Peru.

Nahoře fouká

Napsala Klára Kolouchová, hrdá členka HIGH POINT týmu.

Šumavská outdoorová výroba HIGH POINT se stala partnerem Alpenverein - ÖAV

Šumavská outdoorová výroba HIGH POINT se stala partnerem Alpenverein - ÖAV. Jaké výhody s sebou nese členství a co vše umožňuje? - výhody sahají nejen na samotné výrobky HIGH POINT!

Hora Ducha - My jako dneska fakt umřeme? Tady?

Ráno bylo jako z pohádky. Slunko se prodíralo pootevřenými okenicemi a prosvítalo skrze částečky prachu vznášející se ve vzduchu. Chalupář Honza opatrně šmejdí po staré dřevěné podlaze, aby mě nevzbudil. Na starých kamnech potichu vaří ovocný čaj, zatímco já ještě ležím na palandě nechám se pomalu budit vůní chleba se sádlem, solí a cibulí, na který mám takovou chuť.


Stránka: 1 2 3 4 5 6