Průvodce ferraty


Faerské ostrovy objektivem Petra Jana Juračky

S Petrem jsme se dorozuměli krátce po ukončení poznávací, filmové a fotografické cesty na Faerské ostrovy: výsledkem je nejen rozhovor o putování, ale také použitém vybavení, vyrobeném v naší dílně v šumavské Sušici

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Alpha Pants - recenze od Svět Outdooru

High Point představuje technické kalhoty do chladnějšího počasí, které jsou zatepleny materiálem Polartec Alpha Direct, vnější tkanina je Pertex Quantum Air.

Trek Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso se rozkládá v oblasti Grajských Alp jižně od údolí Aosta. Ze severu je toto údolí svíráno masivem Walliských Alp. Nejvyšší horou národní parku Gran Paradiso je Gran Paradiso - 4061 m n.m.

Petr Juračka - moje první osma, aneb proč je prima nepodcenit pojistku

Náš původní společný cíl byla pátá nejvyšší hora tý naší modrý planety, Makalu. Ono, upřímně, ten cíl je ale až druhotný. Trávu, Miri a Máru beru jako svoje natolik blízké přátele, že je nejsem již příliš schopen odlišit od širší rodiny. Jsme to my. Jsme parta, co se umí navzájem podržet, když je třeba.

Lucie Hrabová - MS Xterra na Hawaii 2021

Lucie Hrabová letos dokázala natrénovat na nejprestižnější závod na světě, který je pro každého triatlonistu snem. 25. ročník Mistrovství světa v triatlonu Maui/ Hawai byl vyjímečný v mnoha směrech! A jak to vypadalo ?

Active Jacket - test od Svět Běhu

Nepromokavý ultralight z nanomebrány Pertex Shield Air, který opravdu dýchá. Testoval Tadeáš Vyvijal.

Kitzbüheler Horn Klettersteig

Tato zajištěná cesta vede v severním svahu stejnojmenné hory, která se vypíná nad městečkem St. Johann in Tiril v Rakousku nedaleko slavného Kitzbühelu.

Trek Langtang - Gosainkund - Helambu

V našem pojetí vznikl tento trek spojením treku Langtang ( s vynecháním přechodu sedla Ganja ) a dalších dvou treků Gosainkund a Helambu. Místa, kterými prochází, patří ke klasickým oblastem v blízkosti hlavního města Káthmándú. Nepřesahuje výšku 5000 m n. m. a je za normálních podmínek bez technických obtíží a pro turisty s průměrnou kondicí bez problémů.

Stanislav Mayer - velký úspěch na MS v paragladingu

Stanislav Mayer a jeho obdivuhodné výkony na Mistrovství světa v Argentině a Šampionátu Spojených Arabských Emirátů. Úspěchy, kterými se může pyšnit není málo a tyhle příčky do jeho portfolia závodů určitě zablýsknou! A jak vypadal průběh závodů ?

Cliff Jacket - velký test od Svět Outdooru

Už nemusíme zvonit expreskami na náměstí, aby přišla revoluce! Od tohoto podzimu se píší nové dějiny všech outdoorových aktivit, protože bunda High Point Cliff přináší revoluci ve sportovním a technickém oblečení. Tkanina Pertex® Shield Air se vymyká všemu, co jsme doposud znali a posunula hranice nemožného. Jak daleko tedy?


Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10