Průvodce treky a ferraty


Peter Habeler Route

Peter Habeler společně s Reinholdem Messnerem stanuli jako první lidé na světě na vrcholu Mout Everestu bez použití kyslíkových přístrojů. Tento trek vede po území západní části Zillertálských Alp. V našem pojetí ho zahájíme v údolí Valserval v Tyrolsku.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Nasenwand Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Nasenwand Klettersteig nás nevyvede na žádný z alpských velikánů. Končí ve výšce pouhých 1310 m nad mořem. To ale nijak neubírá na jeho atraktivitě. Jde zde o náročnou zajištěnou cestu klasifikace E a i některé déčkové úseky by snesly ohodnocení o stupeň vyšší.

Horní Mustang

Vydejte se na trek Horním Mustangem, inspirací Vám může být tento videoprůvodce.

Gerlossteinwand Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Gerlossteinwand Klettersteig vede na vrchol hory Gerlosstein ( 2166 m ) v Zillertalských Alpách v Rakousku.

Trek pohořím RUWENZORI

V tomto průvodci vás provedeme pohořím Ruwenzori po Centráním okruhu včetně výstupu na nejvyšší horu tohoto pohoří Mt. Margherita - také Mt. Stanley ( 5109 m ) . Můžeme se setkat i s názvem Měsíční Hory .

Attersee Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Zajištěná cesta Attersse vede na vrchol hory Mahdlgupf vysoké 1261 m a je pojmenovaná podle jezera, nad jehož jižním cípem se Mahdlgupf tyčí Attersee Klettersteig patří mezi ty delší vytrvalostní zajištěné cesty v oblasti Solné komory. Převýšení 630 m a čas výstupu 3,5 hodiny tedy od nás bude vyžadovat vytrvalost a fyzickou odolnost.

Pidinger Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Pidinger Klettersteig vede na horu Hochstaufen ( 1771 m ) v pohoří Reichenhaller, patří mezi nejtěžší v Bavorských Alpách.

HTL Wels Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

HTL Wels Klettersteig vede na horu Alberfeldkogel v oblasti Solné komory v Rakousku. Hora Alberfeldkogel se zvedá nad jižním cípem jezera Traunsee do výšky 1707 m n.m.

Ferrata Trattenbach Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

Trattenbach Klettersteig Park se nachází 2,5 km od malé obce Trattenbach v okrese Stayer venkov v Horním Rakousku.

TREK KOLEM MANASLU

Přinášíme dokonale zpracovaný průvodce náročného treku kolem osmitisícovky Manaslu, který absolvoval a zpracoval zakladatel značky HIGH POINT Zikmund Schwarzkopf spolu s manželkou Ilonou Schwarzkopfovou. Celý trek trvá 13 dní a za vynaloženou námahu a úsilí rozhodně stojí.

Stránka: 1 2 3