Průvodce treky a ferraty


Kitzbüheler Horn Klettersteig

Tato zajištěná cesta vede v severním svahu stejnojmenné hory, která se vypíná nad městečkem St. Johann in Tiril v Rakousku nedaleko slavného Kitzbühelu.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Trek Langtang - Gosainkund - Helambu

V našem pojetí vznikl tento trek spojením treku Langtang ( s vynecháním přechodu sedla Ganja ) a dalších dvou treků Gosainkund a Helambu. Místa, kterými prochází, patří ke klasickým oblastem v blízkosti hlavního města Káthmándú. Nepřesahuje výšku 5000 m n. m. a je za normálních podmínek bez technických obtíží a pro turisty s průměrnou kondicí bez problémů.

Mammut Klettersteig (Na) ferraty se Sígou

Tato zajištěná cesta je jednou z devíti cest a variant ve zdařilém a promyšleném lezeckém areálu u obce Trattenbach ve stěně hory Beisteinmauer vysoké 632 m nad mořem.

Grossalber Klettersteig (Na) ferraty se Sígou

Tato zajištěná cesta je jednou z devíti cest a variant ve zdařilém a promyšleném lezeckém areálu u obce Trattenbach ve stěně hory Beisteinmauer vysoké 632 m nad mořem. Areál leží v romantickém údolí říčky Tratennbach. Nástup do stěny zabere z prostorného parkoviště, které se nachází přímo pod stěnou, asi 5 min. Parkoviště je zpoplatněno.

Venter Runde

Venter Runde je jeden z treků v oblasti Ötztalských Alp. Podle našeho scénáře nám trek potrvá čtyři dny, ale počet a rozložení chat ho umožňuje rozložit do dnů šesti, což se často využívá. Trek zahájíme i ukončíme v lyžařském středisku Vent ve výšce 1890 metrů nad mořem.

Talbach Klettersteig (Na) ferraty se Sígou

Talbach Klettersteig se nachází v Zillertálském údolí v Rakousku nedaleko obce Zell am Ziller. Zajištěnou cestu tvoří dvě části. První tzv. Leichte Teilstracke s malou expozicí se dvěma možnostmi ukončení. První možnost je ukončit tuto část v místě za B/C a nebo pokračovat až k převisu za D/E. a z něho přejít do druhé části nazývané Hauptklettersteig  maximálně  za C/D.

Trek Réunion

Vydejte se s námi na Réunion, ostrov jako stvořený pro dobrodružství. Nádherný trek který trvá 8 dní rozhodně stojí za to absolvovat. Trekem Vás provede zakladatel značky HIGH POINT Zikmund Schwarzkopf spolu s manželkou Ilonou Schwarzkopfovou.

Intersport Klettersteig (Na ferraty se Sígou)

Intersport Klettersteig vede na vrchol hory Gr.Donnerkogel v oblasti Dachsteinu. Hora se vypíná nad jezerem Gosau a dosahuje výšky 2050 metrů nad mořem.

Zimmereben Klettersteig (Na) ferraty se Sígou

Zimmereben Klettersteig se nachází v lezeckém areálu v západní části Mayrhofenu. V areálu najdete pět zajištěných cest různé obtížnosti od rodinné zajištěné cesty za B po Zimmereben Klettersteig, která je nejobtížnější.

Kupfergeist Klettersteig (Na) ferraty se Sígou

Kupfergeist Klettersteig je jedna ze dvou velmi zdařilých zajištěných cest ve stěně při obci Hüttschlag v údolí Großarl v Rakousku, kterou místní nazývají Schwarze Wand.

Stránka: 1 2 3 4