Průvodce treky a ferraty


Attersee Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Zajištěná cesta Attersse vede na vrchol hory Mahdlgupf vysoké 1261 m a je pojmenovaná podle jezera, nad jehož jižním cípem se Mahdlgupf tyčí Attersee Klettersteig patří mezi ty delší vytrvalostní zajištěné cesty v oblasti Solné komory. Převýšení 630 m a čas výstupu 3,5 hodiny tedy od nás bude vyžadovat vytrvalost a fyzickou odolnost.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Pidinger Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

Pidinger Klettersteig vede na horu Hochstaufen ( 1771 m ) v pohoří Reichenhaller, patří mezi nejtěžší v Bavorských Alpách.

HTL Wels Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou

HTL Wels Klettersteig vede na horu Alberfeldkogel v oblasti Solné komory v Rakousku. Hora Alberfeldkogel se zvedá nad jižním cípem jezera Traunsee do výšky 1707 m n.m.

Ferrata Trattenbach Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

Trattenbach Klettersteig Park se nachází 2,5 km od malé obce Trattenbach v okrese Stayer venkov v Horním Rakousku.

TREK KOLEM MANASLU

Přinášíme dokonale zpracovaný průvodce náročného treku kolem osmitisícovky Manaslu, který absolvoval a zpracoval zakladatel značky HIGH POINT Zikmund Schwarzkopf spolu s manželkou Ilonou Schwarzkopfovou. Celý trek trvá 13 dní a za vynaloženou námahu a úsilí rozhodně stojí.

TREK MONTE ROSA

Velmi náročný a dlouhý okruh, který obsahuje i exponované úseky jištěné lany a v červnu často i pohyb po sněhu. Celý trek prošli zakladatelé firmy Zikmund "Síga" Schwarzkopf a Ilona Schwarzkopfová, kteří zpracovali tento průvodce. Věříme že bude pro Vás inspirací.

Ferrata Sisi Klettersteig- (Na) ferraty se Sígou

Hora Loser se zvedá nad jezerem Altausser do výšky 1837 m. Vrchol i okolní krajina nad oblastí Ausseer Land jsou pro svůj půvad hojně navštěvovány. Turistický výstup na Loser je snadný a pohodlný. To se již nedá říci o zajištěné cestě v jeho jižní stěně. Výstup touto stěnou není v žádném případě zdarma. Pokud výzvu krásné Sisi přijmete, připravte se na řádnou dávku adrenalinu.

Ferrata Traunsee Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

Hora Traunstein se se svými 1691 metry vyzývavě a osaměle tyčí nad východním břehem jezera Traunsee. Je jednou z nejdokonaleji profilovaných hor Solné komory a jejím symbolem. Ze svahů a vrcholu jsou dech beroucí výhledy na hladinu jezera a předhůří Alp a Dachstein. K vrcholu Traunstenu vedou dvě historické zajištěné cesty. Jedna z nich, Hans Hernler Steig (A až B) nám poslouží jako nástupová.

Ferrata Silberkarklamm - Hias, Rosina, Siega Kleterstieg - (Na) ferraty se Sígou.

Chcete mít tři úžasné zajištěné cesty po ruce na jediném místě a s nástupy hned z cesty? Vydejte se do Solné komory v Rakousku do regionu Schladming-Ramsau Dachstein. Tuto skvělou nabídku pak konkrétně najdete v divoké rokli Silberkarklamm. Soutěska nabízí zároveň alternativu pro rodinné tůry, kdy sportovně založená část se věnuje zajištěným cestám a ostatní mohou v klidu obdivovat krásu soutěsky.

Ferrata Postalmklamm Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

V oblasti Solné komory v Rakousku při silnici stoupající od města Strobl k zimnímu středisku Postalm, dojedeme k nástupu k zajištěné cestě Postalmklamm. Jak již název napovídá, jde o zajištěnou cestu v rokli pod zmíněnou silnicí. Jde o středně těžkou zdařilou cestu s mnoha vypečenými úkoly. O zábavu tu není nouze.

Stránka: 1 2