Wilder Kaiser Trek

Kaisergebirge nebo také Císařské hory leží ve Východních Alpách ve spolkové zemi Tyrolsko v Rakousku. Skládá se ze dvou částí. Jsou to Wilder Kaiser – Divoký císař a nižší Zahmer Kaiser – Krotký císař. Obě části odděluje sedlo Stripsenjoch – 1580 m n.m. kterým během našeho treku projdeme.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy

Trek Annapurna Basecamp – ABC

Annapurna I je pro horolezce nejobávanější osmitisícovkou, ale její základní tábor patří mezi ty nejrychleji a nejsnadněji dosažitelné. Leží jednak v relativně nízké nadmořské výšce 4121 m n.m. a na trekaře pak zde cestou čeká nekonečná řada skvělých lodžií.

Trek po Madeiře

Ostrov Madeira je portugalský ostrov. Nachází se v Atlantickém oceánu 980 km od Lisabonu a 580 km od břehů Maroka. Zvláště v dnešní době se těší velké oblibě a je cílem velkého množství turistů.

Trek do základního tábora pod Everestem Gokyo, Chola Pass

Do základního tábora pod Everestem se nabízí dvě trasy,které z městečka Lukla do Nanche Bazaru vedou společně. Z Namche Bazaru pak máme dvě možnosti. První častěji používaná trasa vede na severovýchod. Druhá, kterou se vydáme my je delší, náročnější, ale z hlediska dobré aklimatizace výhodnější. Také krajinově je pestřejší.

Trek Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso se rozkládá v oblasti Grajských Alp jižně od údolí Aosta. Ze severu je toto údolí svíráno masivem Walliských Alp. Nejvyšší horou národní parku Gran Paradiso je Gran Paradiso - 4061 m n.m.

Trek Langtang - Gosainkund - Helambu

V našem pojetí vznikl tento trek spojením treku Langtang ( s vynecháním přechodu sedla Ganja ) a dalších dvou treků Gosainkund a Helambu. Místa, kterými prochází, patří ke klasickým oblastem v blízkosti hlavního města Káthmándú. Nepřesahuje výšku 5000 m n. m. a je za normálních podmínek bez technických obtíží a pro turisty s průměrnou kondicí bez problémů.

Venter Runde

Venter Runde je jeden z treků v oblasti Ötztalských Alp. Podle našeho scénáře nám trek potrvá čtyři dny, ale počet a rozložení chat ho umožňuje rozložit do dnů šesti, což se často využívá. Trek zahájíme i ukončíme v lyžařském středisku Vent ve výšce 1890 metrů nad mořem.

Trek Réunion

Vydejte se s námi na Réunion, ostrov jako stvořený pro dobrodružství. Nádherný trek který trvá 8 dní rozhodně stojí za to absolvovat. Trekem Vás provede zakladatel značky HIGH POINT Zikmund Schwarzkopf spolu s manželkou Ilonou Schwarzkopfovou.

Peter Habeler Route

Peter Habeler společně s Reinholdem Messnerem stanuli jako první lidé na světě na vrcholu Mout Everestu bez použití kyslíkových přístrojů. Tento trek vede po území západní části Zillertálských Alp. V našem pojetí ho zahájíme v údolí Valserval v Tyrolsku.

Horní Mustang

Vydejte se na trek Horním Mustangem, inspirací Vám může být tento videoprůvodce.


Stránka: 1 2