Lezení

lezení je vášeň pro někoho i životní styl. Lezení ti dává svobodu a pocit volnosti, radost s překonání sama sebe v mentální i fyzické rovině. První pokusy můžeš nacvičit na umělé stěně. Pokud jsi milovník přírody, určitě dáš přednost skalnímu lezení.
Vybavení si sbalíš do batohu a jdeš s partou vstříc novým výzvám na tvém oblíbeném nebo úplně novém místě. Nebo objevíš kouzlo sportovního lezení na umělé stěně.
Ať už dáš přednost buližníku, břidlici nebo písku … lezci mají jedno společné, respekt k sobě a k horám.

Lezení lze dnes rozdělit do čtyř hlavních kategorií:

  • Bouldering - stačí Ti bouldermatka, lezečky, magnezium a kámen na který se budeš snažit vylézt. Bouldering je většinou o několika extrémně obtížných krocích třeba jen na dvoumetrový balvan. Lano ani spolulezce nepotřebuješ, ale samo v partě je to vždycky lepší.
  • Sportovní lezení na skalách - budeš potřebovat lano, expresky, jistící prostředek, sedák, lezečky, magnezium (pokud je v dané oblasti povoleno) a parťáka, na kterého se budeš moci spolehnout.
  • Sportovní lezení na umělých stěnách - v současné době zažívá velký boom. Výhodou je možnost lezení a treningu za každého počasí, ale za nás skála je prostě skálaJ
  • Ledovcové a mixové lezení - lezení po zamrzlých ledopádech a smíšené lezení skála a led na skalní masivy. Budeš potřebovat mačky, lezecký cepín, lano, helmu, sedák, expresky, ledovcové šrouby…

Vyber si u nás vybavení na lezení

Podívejte se na video z přelezu bouldru extrémní obtížnosti 8c od Martina Stráníka


Prohlédněte si fotografie z lezení od boulderingu po velké stěny