Značky

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z  

Adventure Menu

Adventure Menu

I když není čas ani prostor na vaření a nemáte se kde pořádně najíst, nemusíte odbývat své tělo těžko stravitelnými konzervami, polotovary či instantními jídly. Připravte si Advenutre Menu - poctivé domácí jídlo s dlouhodobou trvanlivostí a samoohřevným systémem.

Alb

Alb

Historie společnosti Alb forming sahá až do roku 1925. V původní továrně se vyráběla technická a domácí keramika a také nádobí a kuchyňské doplňky.

Alpina

Alpina

Značka ALPINA Vám nabízí sjezdové, běžecké a trekingové boty nejvyšší kvality. Slovinská společnost ALPINA je odborníkem na obuv. Už více než 70 let se specializuje na sportovní boty, při jejichž výrobě přímo v srdci Evropy využívá znalosti a dovednosti jejich předchůdců a ctí tradice a dlouholetou zkušenost.

Altra

Altra

Altra dělá běžecké boty s důrazem na to, abyste mohli běhat zdravě a dlouho. Altra myslí na pohodlí chodidel, ochranu kloubů a přitom si zachovává skvělé závodní předpoklady!

Asolo

Asolo

OD RODINY ŠEVCŮ. Poctivý švec ti vyrobí boty, které vydrží. Boty, které nepovolí ve švech uprostřed dvoutýdenního pochodu. Poctivý švec tvé boty dokonce po letech nošení opraví a připraví je na další roky dobrodružství. A takoví ševci opravdu jsou – v italské rodině Zanatta.

Atsko

Atsko

Společnost ATSKO/SNO-SEAL, Inc., poskytuje výrobky a informace pro dosažení maximálního výkonu od obuvi, oděvů a sportovních potřeb.

Beal

Beal

BEAL je francouzská rodinná firma, jejíž výrobní tradice sahá až do roku 1951. Zaměřuje se na vývoj a výrobu vybavení pro bouldristy, lezce, horolezce, pracovníky ve výškách a záchranné a ozbrojené složky.

Boll

Boll

Ke zrodu této firmy přispěly tři věci. Velká láska k lezení po horách, šicí šlapací stroj Minerva Bobin a doba komunistického režimu s dnes neuvěřitelným nedostatkem čehokoliv.

Bridgedale

Bridgedale

Severoirská firma Bridgedale se už od první světové války specializuje na výrobu ponožek a její věhlas spojený s kvalitou výrobků můžeme potvrdit i my.

Camp

Camp

CAMP vyrábí širokou škálu produktů, včetně cepínů, maček, šroubů do ledu, skob, karabin, vklíněnců, friendů, úvazků, přileb, batohů, stanů, lyžařského závodního oblečení, a různých sněhových nástrojů.

Campingaz

Campingaz

Historie francouzské značky Campingaz se začala psát nikde jinde než v přírodě. Za touto značkou stojí důvěra a obliba milovníků výletů a grilování.

Climbing Technology

Climbing Technology

Climbing Technology od společnosti Aludesign SpA má 35 let zkušeností s výrobou osobních ochranných prostředků na mezinárodní úrovni.

Coleman

Coleman

Coleman je předním světovým výrobcem campingového vybavení a venkovního zařízení včetně stanů, luceren, kamen a spacích pytlů. Značka Coleman vznikla na samém počátku minulého století, kdy v roce 1901 vyrobil William C. Coleman několik prvních kusů přenosných petrolejových lamp.

Contigo

Contigo

CONTIGO® je nejrychleji expandující značkou v segmentu hydratace. Moderní výrobky CONTIGO® se pyšní unikátními vlastnostmi, neotřelým designem, nekompromisní kvalitou a jsou kontinuálně inovovány.

Deuter

Deuter

Pro každého, kdo hledá tu nejvyšší kvalitu, jsou batohy Deuter jasnou volbou. Tato značka má bohatou historii sahající až do přelomu 19. a 20. století.

Devold

Devold

Firmu Devold založil v roce 1853 Ole Andreas Devold, který v tomto krokem začal psát „vlněné“ dějiny.

Esbit

Esbit

Esbit je německá rodinná firma založená v roce 1936 se sídlem v Hamburku. Vystřídali se zde již tři generace zakládající rodiny.

Fibertec

Fibertec

Německý výrobce prostředků na praní, údžbu a impregnaci outdoorového vybavení.

Fizan

Fizan

Firmu Fizan založil v roce 1947 v Itálii Fincati Domenico. V tomto roce společnost vyrobila svých prvních 6 párů hůlek z hliníku. Postupem času se rozrostli investice do technologií, výzkumu a vývoje.

Grangers

Grangers

Britská společnost Granger‘s už více než 80 let vyrábí prací, čistící a impregnační prostředky určené k péči o outdoorové vybavení, od oblečení, přes boty, až po stany a spací pytle.

Grayl

Grayl

Grayl je značka pocházející z amerického Seattlu, za jejímž vznikem stojí dobrodruzi, kteří za sebou mají stovky nocí ve stanu v odlehlých částech světa. Tam, kde pitná voda není tak snadno k nalezení, ale je stejně důležitá jako kdekoliv jinde.

Gregory

Gregory

Americká firma GREGORY MOUNTAIN PACKS vyrábí již 35 let komfortní, lehké a technicky detailně propracované batohy. Batohy značky GREGORY patří k leaderům na americkém trhu a postupně si získávají fanoušky outdoorových aktivit i u nás v Evropě.

Grivel

Grivel

Italská firma s úctyhodnou tradicí sahající do roku 1818 je spojena výlučně s kováním horolezecké výzbroje.

Growers

Growers

Myšlenka kvalitní kávy připravené bez nutnosti dalších propriet se zrodila v hlavě dánského milovníka kávy Ulrika Skovgaarda Rasmussenfrimyxe v roce 2002.

GSI Outdoors

GSI Outdoors

V roce 1985 se skupinka sourozenců z Britské Kolumbie vydala dolů podél západního pobřeží až do San Diega, kde založili společnost GSI Outdoors.

Chillaz

Chillaz

Poctivost, inovace a skvělé materiály. Chceme vyrábět oblečení, které byste rádi nosili každý den.

Jetboil

Jetboil

Značka Jetboil nabízí unikátní vařiče které využijete prakticky kdekoli.

Julbo

Julbo

Kořeny značky Julbo sahají do roku 1888, kdy na úpatí pohoří Jura vznikla ve vesničce Longchaumois firma na výrobu jedinečných outdoorových brýlí.

Jurek

Jurek

Legendární česká firma Jurek vyrábí prvotřídní vybavení pro krátkodobý i dlouhodobý pobyt v přírodě. Bohatá historie firmy se váže k vesnici Kunčice pod Ondřejníkem, odkud vyrážel čalounický mistr Stanislav Jurek se svými syny do přírody.

Kari Traa

Kari Traa

Kari Traa, je úspěšná zakladatelka jedinečné značky dámského sportovního a městského oblečení. Norská akrobatická lyžařka Kari Traa, držitelka tří olympijských medailí a opakovaně zvolena za “nejvíce sexy ženu v Norsku”.

Katadyn

Katadyn

Katadyn je švýcarský lídr na trhu přenosných systémů na úpravu a filtraci vody a produktů pro outdoorový a námořní průmysl.

Keen

Keen

Značka KEEN byla založena v roce 2003 v Americe a svůj úspěch vybudovala na obuvi typu „sandal“ se špičkou chránící prsty.

La Sportiva

La Sportiva

Od 20. let 20. století v italských Dolomitech ručně vyráběl obuvník Narciso Delladio dřeváky a kožené boty pro dřevorubce a zemědělce. Jeho klientela se však brzy proměnila a Delladio postupně zásobil trekingovou obuví zákazníky z celé Evropy.

LifeSystems

LifeSystems

Značka Lifesystems je součástí rodiny značek Lifemarque, kam dále patří značky LifeVenture, LittleLife a MountainPaws. Sídlo společnosti a celá výroba je umístěna ve Velké Británii.

LifeVenture

LifeVenture

Značka Lifeventure je součástí rodiny značek Lifemarque, kam dále patří značky Lifesystems, LittleLife a MountainPaws. Sídlo společnosti a celá výroba je umístěna ve Velké Británii.

Light My Fire

Light My Fire

Michael Odqvist objevil na cestách pryskyřičné třísky z borovic z oblasti Guatemaly, tzv. Maya Sticks. Postupně pak vznikl obchodní nápad - křesadla na bázi hořčíku a pryskyřice po vzoru švédské armády.

LittleLife

LittleLife

Značka LittleLife je součástí rodiny značek Lifemarque, kam dále patří značky Lifesystems, LittleLife a MountainPaws. Sídlo společnosti a celá výroba je umístěna ve Velké Británii.

Lizard

Lizard

LIZARD je italský výrobce obuvi, který je známý především výrobou kvalitních robustních sandálů.

Lowa

Lowa

V roce 1923 založil Lorenz Wagner společnost LOWA v Jetzendorfu nedaleko Mnichova v Bavorsku. Příběh začíná výrobou a servisem tradiční kožené obuvi pro místní sedláky a horaly . Vysoká kvalita čistě ručně vyráběného „dvojitého šití“ odstartovala na konci 20. let 20. století první expanzi společnosti.

Lowe Alpine

Lowe Alpine

S více než 50 lety zkušeností s navrhováním prvotřídních nosných systémů vytvořila společnost Lowe Alpine řadu batohů pro muže a ženy, které poskytují neuvěřitelnou svobodu pohybu se stabilním a pohodlným nošením.

Meindl

Meindl

Prvopočátky německé značky Meindl sahají až do 17. století, kdy se v okolí Kirchanschöringu stal pro svou zručnost známým obuvník Petrus Meindl.

Metolius

Metolius

V roce 1980 se partička amerických lezců sešla v garáži poblíž řeky Metolius.

Mountain Equipment

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy.

MSR

MSR

Značka Mountain Safety Research byla založena roku 1969 a jejím zakladatelem byl vynálezce a profesionální horolezec Larry Penberthy. Ten zasvětil život tomu, aby se z horolezectví stal bezpečný sport. Testoval lana, skoby, stany a jiné produkty, aby zaručil co největší kvalitu a funkčnost.

Ocún

Ocún

Česká firma Ocún, jejíž kořeny sahají až do 80. let minulého století, vznikla v roce 1998 jako druhá značka konstruktéra Pavla Hendrycha, který začal s výrobou lezeček Rock Pillars.

Opinel

Opinel

Tradiční francouzská značka nožů Opinel vznikla roku 1890, když Joseph Opinel ve městě Chambéry, uprostřed Savojských Alp, vyrobil první zavírací nůž.

Ortovox

Ortovox

VNITŘNÍ HLAS. NÁŠ KOMPAS. Často je to vnitřní hlas, který této firmě říká, jakým směrem se má vydat. Intuitivně je vede, pro ně jako společnost, pro jejich každodenní jednání, pro jejich hodnoty. Následovat vnitřní hlas není vždy nejjednodušší způsob, ale připadá jim jako ten správný.

Osprey

Osprey

Americká firma Osprey se soustředí výhradně na výrobu batohů, což se odráží v kvalitě, designu, spoustě technických detailů a vylepšení (např. Custom Molding Systém – tepelně formovatelný bederní pás).

Patizon

Patizon

Jsou to perfekcionisté a fanatici na detail, kteří chtějí v každém okamžiku dokonalý produkt jak po stránce funkční, tak estetické. Zároveň chtějí být zodpovědnou firmou, a to nejen po stránce ekologické, ale také socioekonomické. Ze všech těchto důvodů vyrábí doma v České republice.

Peltonen

Peltonen

Peltonen je finský výrobce zabývající se výrobou kvalitních běžeckých lyží, lyžařských bot a hůlek.

Petzl

Petzl

Nejstarší počátky známé francouzské firmy začínají ve 30. letech 20. století a jsou spojeny s osobou Fernanda Petzla, vášnivého speleologa původem z Rumunska, žijícím v Grenoblu.

PRIMA OUTDOOR

PRIMA OUTDOOR

PRIMA OUTDOOR, s.r.o. byla donedávna největším výrobcem spacáků v Evropě. To už není pravda, asijská konkurence dnes ovládá veškerý trh také v Evropě.

Rab

Rab

Rab Carrington chtěl v roce 1981 vyrobit oblečení, které bude v horách dobře sloužit. A na tom se dodnes nic nezměnilo. Vybavení Rab je jednoduché, lehké a spolehlivé. Zkrátka poctivé kusy, které raději opravíš, než vyhodíš.

Rafiki

Rafiki

Kolekce Rafiki je připravována s dalšími lezci vždy tak, aby na jednotlivé produkty mohl být spoleh a dělalo Vám radost je nosit.

Rex

Rex

Finský specialista na běžecké lyžování Rex se pyšní špičkovými holemi a kolekcí 7 modelů kvalitních rukavic, které využijí především běžkaři, skialpinisté a běžci. Rex vyrábí také vosky na lyže.

Saltic

Saltic

Rok 1986 – v tehdejším Československu panuje totalitní režim. Vojtěch Ocelka – zakladatel firmy Saltic, věnuje všechen svůj volný čas lezení.

Scarpa

Scarpa

V originále “NESSUN LUOGO E´ LONTANO” nebo v angličtině “NO PLACE TOO FAR” je posláním a vizí tradiční Italské firmy SCARPA. Do jejich produktů vkládají své srdce, nadšení a vědomosti, aby jejich zákazníkům představily to nejlepší z oboru.

Sea to Summit

Sea to Summit

Roland Tyson začal vyrábět outdoorové vybavení na starém průmyslovém šicím stroji ve své dětské ložnici v roce 1983, ve věku 17 let.

Silvini

Silvini

Jsme poctivá, ryze česká značka bez zahraničního kapitálu. Zaměřujeme se především na dobře padnoucí sportovní oblečení.

Singing Rock

Singing Rock

SINGING ROCK byl založen v roce 1992 a během svého fungování se postupně vypracoval na jednoho z předních světových výrobců lezeckého vybavení a osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky.

Swiza

Swiza

Firma Swiza byla založena již v roce 1904 ve švýcarském městě Delémont v kantonu Jura. Od té doby tato společnost produkuje precizní výrobky legendární švýcarské kvality, kterými kanton Jura proslavila po celém světě.

Tatonka

Tatonka

Slovo Tatonka znamená v jazyce Siouxů Bizon. Do znaku si jej vybrala i přední německá firma, neboť ztělesňuje nejen sílu, dynamiku a svobodu, ale i přátelskou tvář souznění s přírodou a se vším, co k ní patří.

Tempish

Tempish

Firma TEMPISH s.r.o. vyrábí sportovní potřeby pod značkou TEMPISH již od roku 1994, kdy byla založena.

Tendon

Tendon

Tendon, je ryze česká značka, která je součástí firmy Lanex a.s. V roce 1998 byla v Bolaticích zahájena první výroba dynamických a statických lan.

Teva

Teva

BUDOVÁNÍ DĚDICTVÍ, OD ROKU 1984. Původní sportovní sandály se vynořily z břehů Grand Canyonu v roce 1984. Vynalézavý říční průvodce se zrodil z nutnosti, aby zabránil plavání sandálů po proudu, a připevnil dva pásky na hodinky na suchý zip k páru starých žabek. A právě tak se zrodila Teva.

Thermarest

Thermarest

V roce 1971 dva mladí američtí inženýři Jim Lea a Neil Anderson, toužící po nové práci, se obrátili se o pomoc svého přítele, horolezce Johna Burroughse. John věděl, že celý svět čeká na lepší podložku na spaní – lehkou, teplou a pohodlnou a mladíci tuto výzvu přijali.

Travellunch

Travellunch

Německá firma Simpert Reiter má s potravinářským provozem zkušenosti již od roku 1928.

VAR

VAR

Var vznikl, jako mnoho jiných firem, kvůli nedostatku potřebných produktů na trhu a šikovnosti českých ručiček.

Yate

Yate

Česká společnost Yate sídlící v Hradci Králové byla založena v roce 1991 a zprvu se zaměřovala pouze na obchodní činnost v oblasti sportu, kempinku a outdooru.