Průvodce ferraty


Berchtesgadener Hochthron Klettersteig – (C/D)

Zajištěná cesta Berchtesgadener Hochthron vede jihovýchodní vápencovou stěnou stejnojmenné hory vysoké 1972 m n.m. v oblasti Salcburku. Jde o středně náročnou zajištěnou cestu s řadou zajímavých a exponovaných míst jako je např. atrtaktivní „Fotogenický travrez“, nebo direttissima „Drsný svět“. Nástup pod stěnu je však poněkud zdlouhavý a na výstup si proto ponechejte celý jeden den.

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Traunsee Klettersteig – (D)

Transee Klettersteig vede závěrečnou, 150 m vysokou vrcholovou stěnou hory Traunstein. Hora se zvedá nad východním břehem jezera Traunsee.

Weisse Gams Klettersteig (D)

Tato zajištěná cesta je jednou ze čtyř cest v oblasti obce Weissbach Bei Lofer v okrese Zell am See. Je snadno přístupná ze řady parkovišť přímo v obci či poblíž obce. Vhodná je pro středně pokročilé lezce.

Hirschinger Klettersteig (C)

Zajištěná cesta Hirschinger vede po hřebeni vrcholu Hirshkarpitze s výškou 2119 m n.m. Vrchol se tyčí nad městem Bad Hofgastein. Cesta je klasifikována obtížností C a její varianta obtížností D/E.

Klettersteig Norwand Krippenstein (E)

Zajištěná cesta Norwand Krippenstein stoupá severní stěnou hory Krippenstein vysoké 2108 m n.m. Krippenstein se zvedá nad Haltštackým jezerem - Hallstätter See, v oblasti Solné komory v pohoří Dachstein. Cesta patří mezi nejnáročnější zajištěné cesty v Rakousku.

Klamml Klettersteig (D)

Zajištěná cesta Klamml Klettersteig se nachází v atraktivní oblasti malého, ale divokého pohoří Wilden Kaiser v Rakousku nedaleko města St.Johann in Tirol.

Kaiser Franc Josef Klettersteig (D)

Tato dlouhá, ale nádherná zajištěná cesta stoupá po svazích 1649 metrů vysoké hory Rossloch. Stěny hory spadají k jezeru Leopoldsteiner See a vytvářejí tak společně působivou scenérii. Působivé jsou i výhledy ze svahů Rosslochu na modrou hladinu tohoto jezera. V údolí dál za jezerem lze vidět blízké hornické město Eisenerz a červenou stěnu lomu na železnou rudu pro výrobu kvalitní štýrské oceli.

Kristall Klettersteig (E)

Tato zajištěná cesta je považována za jednu z nejtěžších a nejvíce fotogenických v celém Rakousku. Za to vděčí své poloze v nádherném vysokohorském prostředí s nástupem bezprostředně od tyrkysové hladiny Weißsee

Ferrata dell Amicizia (B/C)

Via Ferrata dell Amicizia, nebo také Cesta Přátelství, je nejpopulárnější zajištěnou cestou v oblasti Riva del Garda. Je to jistě zásluhou řady vzdušných žebříků vedoucích k vrcholu Cima SAT- 1245 m n.m. a nepřekonatelnými výhledy na jezero Garda.

Ferrata Caspai (D/E)

Ferrata Caspai míří k vrcholu Corno di Caspai - 1393 m. Vypíná se v provincii Brescia nad obcí Lodrino. Charakterizovat ji lze jako dlouhý traverz jižním svahem hory, který končí pod obtížnou kolmou stěnou, po které dosáhnete vrcholu hory.


Stránka: 1 2 3 4