CampingazHistorie francouzské značky Campingaz se začala psát nikde jinde než v přírodě. Za touto značkou stojí důvěra a obliba milovníků výletů a grilování.

 V roce 1949 vyrazil jeden takový nadšenec se svou rodinou do přírody a chtěl chvíle tam rodině usnadnit. Rozhodl se tedy vyrobit kompaktní a opakovaně naplnitelnou kartuši dostupnou pro všechny svou nízkou cenou a jednoduchým ovládáním. A právě tak vznikla značka Campingaz. V té době nikdo ani mladý vynálezce neměl tušení, že navždy změní a hlavně usnadní pobyty lidí v přírodě.

Značka Campingaz usnadnila přípravu jídla pod širým nebem a kempování od základů změnila. Od svého prvního výrobku (zavedení doplnitelného systému) v roce 1949 pak téměř každé desetiletí přišla na trh s nějakou novinkou či revolučním vynálezem pro výletníky.

Za zmínku jistě stojí jednohořákový vařič z roku 1974 určený především pro baťůžkáře. Již o rok později přichází značka na trh s prvními výrobky pro kutily. Milníkem je rok 1977, kdy Campingaz doplňuje sortiment o řadu pevných chladicích zařízení Isotherm, aby bylo možné udržovat a přenášet i čerstvé potraviny a ne jen konzervy.

První plynový gril se objevuje na trhu v roce 1994. Následující roky se nesou v duchu celé řady nových produktů. Francouzská výroba grilů se z důvodů zvýšení kapacity výroby přesouvá do Itálie a v roce 2006 je otevřená pobočka Asian Technical Centre zajišťující technickou podporu produktů vyráběných v Číně. O 4 roky později se na trhu objevuje patentovaný Campingaz® s nízkým plamenem, unikátní hořák se skvělou distribucí tepla a s až o 50 % nižší spotřebou energie oproti běžným grilům.

V současné době je tato značka zaměřená na grilování jedničkou ve Francii. Na špici se však řadí také ve Španělsku a v Itálii.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY CAMPINGAZ
Doporučené produkty