Peltonen


Peltonen je finský výrobce zabývající se výrobou kvalitních běžeckých lyží, lyžařských bot a hůlek.

Firma, která se proslavila technologií NANOGRIP.

Finský výrobce běžek PELTONEN využívá u svých nemazacích lyží technologie NANOGRIP, SKIN (Infra X Skin, SkinPro, SkinTrack) a ZERO. Nepochybně však firmu PELTONEN nejvíce proslavila technologie NANOGRIP, která je dodnes zcela unikátní, jelikož žádný jiný výrobce nevyužívá ani obdobné řešení u svých nemazacích běžek.

V současnosti již existuje celá řada Peltonenů s úpravou NANOGRIP, což je trochu matoucí. Obecně je však lze rozdělit do TŘÍ KATEGORIÍ - závodní, sportovní (turistické) a juniorské.  Kategorie, která tuto značku proslavila, je právě ta sportovní/turistická, do které patří modely Facile, Moveo či Astra. Společně s juniorskými lyžemi Tiger mají tyto modely úpravu NANOGRIP po celé délce skluznice čímž se odlišují od závodních modelů, které mohou mít NANOGRIP pouze v oblasti mazací komory.

Nicméně PELTONEN nevsází jenom na NANOGRIP, ale využívá i dnes tolik oblíbených mohérových pásů. Řada mohérových lyží nese označení Skin a najdeme zde lyže určené pro rekreační lyžaře (SkinTrack), ale i lyže té nejvyšší třídy (Infra X Skin).

Poslední ze zmiňovaných kategorií nemazacích běžek představuje mikrokontakt, který PELTONEN označuje jako ZERO. Jedná se, stejně jako u ostatních výrobců, o řešení do podmínek při teplotách okolo nuly.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY PELTONEN