Asolo


OD RODINY ŠEVCŮ. Poctivý švec ti vyrobí boty, které vydrží. Boty, které nepovolí ve švech uprostřed dvoutýdenního pochodu. Poctivý švec tvé boty dokonce po letech nošení opraví a připraví je na další roky dobrodružství. A takoví ševci opravdu jsou – v italské rodině Zanatta.

Společnost byla založena Giancarlo Tanzi v roce 1975 a jeho jméno je odvozeno od města na severovýchodě Itálie (blízko Benátek), kde byla značka poprvé založena.

Asolo bylo vždy průkopníkem inovací, ve skutečnosti prvním revolučním nápadem jeho zakladatele byla první horská bota vyrobená z kombinace kůže a textilu (Cordura) a krátce poté také první horská bota podšitá Gore- Tex - inovace, které změnily nejen trh, ale i způsob výroby outdoorové obuvi.

V roce 1998 rodina Zanatta převzala značku Asolo, protože přesně přijala jejich hodnoty jako ševců, inovátorů a outdoorových nadšenců.

Tradice ševců rodiny Zanatta začala v roce 1946, kdy Oreste Zanatta a jeho manželka otevřeli malý obchod s opravou a rozšíváním bot v Nervesa della Battaglia (Itálie).

V 60. letech 20. století druhá generace rodiny Zanatta složená Ambrosianem Zanattou a jeho bratrem převzala rodinný podnik a rozvinula malý rodinný podnik na průmyslovou společnost založením a řízením skupiny Tecnica.

V roce 1998 Ambrosiano prodal většinu svých akcií Tecnica Group a třetí generace rodiny Zanatta reprezentovaná Annou, Marcem a Lucou Zanattovými převzala kontrolu nad rodinným podnikem a koupila značku Asolo - značku, která odrážela jejich hodnoty jako vysoce kvalitní obuvníci. .

Asolo je dnes rodinnou firmou řízenou rodinou Zanatta, která dnes čítá čtyři generace obuvníků a má odhodlání nalézt dokonalé spojení tradice, kvality a inovace.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY ASOLO