AsoloOD RODINY ŠEVCŮ. Poctivý švec ti vyrobí boty, které vydrží. Boty, které nepovolí ve švech uprostřed dvoutýdenního pochodu. Poctivý švec tvé boty dokonce po letech nošení opraví a připraví je na další roky dobrodružství. A takoví ševci opravdu jsou – v italské rodině Zanatta.

Botník s vůní hor a dálek

V městečku Nervesa della Battaglia na severu Itálie se už čtvrtá generace rodiny Zanatta soustředí na to, co umí nejlépe – vyrábí boty pro život v přírodě.

Ze starých staronové

Sešlapaná podrážka, popraskaná obsázka a chřadnoucí švy – roky venku v přírodě se na pohorkách podepíšou. Není ale nutné je hned odepsat. Pošli je do opravy a další společná léta budete mít před sebou.

Navždy první

Do roku 1975 existovaly jen těžké kožené pohorky. Po roce 1975 už si ale člověk mohl obout také lehké boty z kombinace kůže a materiálu Cordura, které světu jako první představilo právě Asolo. O pět let později, v roce 1980, se pak v těchto italských botách – opět v jako prvních na světě – objevila nepromokavá membrána GORE-TEX®. Asolo tak udělalo dva výrazné kroky na cestě směřující k současné podobě outdoorové obuvi.

Sourozenci Anna, Marco a Luca Zanatta jsou dodnes jedinými vlastníky firmy, na jejímž chodu se podílí hned několik jejich potomků. Zkrátka rodinný podnik.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY ASOLO
Doporučené produkty