Meindl


Prvopočátky německé značky Meindl sahají až do 17. století, kdy se v okolí Kirchanschöringu stal pro svou zručnost známým obuvník Petrus Meindl.

 Do roku 1928 se ale nedá hovořit o firmě, až když se kormidla chopil Lukas Meindl dostaly události rychlý spád.  V roce 1949 se Alfons Meindl zúčastnil obuvnického veletrhu v Mnichově a vystavoval tam ručně vyrobené boty. Jedním z neúspěšnějších modelů firmy Meindl jsou tuhé „Islandy“, které se s úspěchem prodávají již více než 25 let. 

Zkušení ševci jsou srdcem výroby

V bavorské továrně pracuje přes 200 lidí na výrobě poctivých turistických kožených bot. I když je továrna vybavena nejmodernějšími stroji, lidský faktor ve výrobě kvalitní boty je v Meindl stále důležitý. Moderní zařízení podporuje řemeslnou výrobu obuvi, která má v Kirchanschöringu více než 300 letou historii. 
Mistrovští ševci vkládají do výroby své zkušenosti a cit pro práci s kůží. Právě kůže je hlavním materiálem, z kterého se pohorky začaly vyrábět. Postupem času Meindl rozšířil svou výrobu o trekovou obuv na lehkou turistiku.

Boty nezničitelné díky sváru

Meindl je proslulý především koženými pohorkami, které získaly oblibu mezi několika generacemi horalů pro svou výdrž a perfektní přilnutí k noze. Pod koženým svrškem je příjemné pěnové polstrování, díky kterému se bota rychle přizpůsobí noze. Jejich dlouhá životnost spočívá v originálním dvojitém šití, které dělá botu stabilní a váš krok pevný i v opravdu náročném vysokohorském terénu. 

Kromě dvojitého „štichu“ vyrábí Meindl boty pomocí tzv. Goodyear Welt. Jedná se o způsob sváru mezi svrškem, stélkou a podešví po obvodu. Tento způsob svařování pochází z počátku 19. století je strojní alternativou k tradičnímu ručnímu svařování. Díky tomuto způsobu výroby vám boty opraví jakýkoliv šikovný švec. Díky goodyear sváru jsou boty pružné, pohodlné, odolné a často prodyšnější, takže na horskou túru ideální.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY MEINDL