Wildenaursteig Klettersteg D

Tato zajištěná cesta je atypická tím, že není vybavena jistícím lanem. Je však vybavena velkým množstvím kramlí. Během výstupu se cvakáte a postupujete z jedné kramle na druhou a jste tak neustále jištěni. Způsob jištění si jistě rychle osvojíte. Uznávám však, že i přesto může být absence jistícího lana pro někoho zásadní problém, a to zvláště tam, kde jsou kramle dále o sebe.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy

ÖTK – Klettersteig varianta Blutspur E

Blutspur je dolezovou variantou zajištěné cesty ÖTK. Vlastní ÖTK je za D/E v její první spodní části. Jedná se o velmi hezkou a však náročnou až vysilující zajištěnou cestu. Nachází se v pohoří Gutensteiner Alpen v oblasti Hohe Wand přibližně 50 km jihozápadně od Vídně. Hohe Wand je rozlehlá stolová hora se statutem přírodního parku. Nejvyšším bodem této náhorní plošiny je Plackles 1132m n.m.

Gebirgsvereins Klettersteg C/D

Gebirgsvereins Klettersteg je zdařilá zajištěná cesta střední náročnosti. Její součástí je vysutý most a žebřík.

Berchtesgadener Hochthron Klettersteig – (C/D)

Zajištěná cesta Berchtesgadener Hochthron vede jihovýchodní vápencovou stěnou stejnojmenné hory vysoké 1972 m n.m. v oblasti Salcburku. Jde o středně náročnou zajištěnou cestu s řadou zajímavých a exponovaných míst jako je např. atrtaktivní „Fotogenický travrez“, nebo direttissima „Drsný svět“. Nástup pod stěnu je však poněkud zdlouhavý a na výstup si proto ponechejte celý jeden den.

Traunsee Klettersteig – (D)

Transee Klettersteig vede závěrečnou, 150 m vysokou vrcholovou stěnou hory Traunstein. Hora se zvedá nad východním břehem jezera Traunsee.

Weisse Gams Klettersteig (D)

Tato zajištěná cesta je jednou ze čtyř cest v oblasti obce Weissbach Bei Lofer v okrese Zell am See. Je snadno přístupná ze řady parkovišť přímo v obci či poblíž obce. Vhodná je pro středně pokročilé lezce.

Hirschinger Klettersteig (C)

Zajištěná cesta Hirschinger vede po hřebeni vrcholu Hirshkarpitze s výškou 2119 m n.m. Vrchol se tyčí nad městem Bad Hofgastein. Cesta je klasifikována obtížností C a její varianta obtížností D/E.

Klettersteig Norwand Krippenstein (E)

Zajištěná cesta Norwand Krippenstein stoupá severní stěnou hory Krippenstein vysoké 2108 m n.m. Krippenstein se zvedá nad Haltštackým jezerem - Hallstätter See, v oblasti Solné komory v pohoří Dachstein. Cesta patří mezi nejnáročnější zajištěné cesty v Rakousku.

Klamml Klettersteig (D)

Zajištěná cesta Klamml Klettersteig se nachází v atraktivní oblasti malého, ale divokého pohoří Wilden Kaiser v Rakousku nedaleko města St.Johann in Tirol.

Kaiser Franc Josef Klettersteig (D)

Tato dlouhá, ale nádherná zajištěná cesta stoupá po svazích 1649 metrů vysoké hory Rossloch. Stěny hory spadají k jezeru Leopoldsteiner See a vytvářejí tak společně působivou scenérii. Působivé jsou i výhledy ze svahů Rosslochu na modrou hladinu tohoto jezera. V údolí dál za jezerem lze vidět blízké hornické město Eisenerz a červenou stěnu lomu na železnou rudu pro výrobu kvalitní štýrské oceli.


Stránka: 1 2 3 4