Průvodce ferraty


Kristall Klettersteig (E)

Tato zajištěná cesta je považována za jednu z nejtěžších a nejvíce fotogenických v celém Rakousku. Za to vděčí své poloze v nádherném vysokohorském prostředí s nástupem bezprostředně od tyrkysové hladiny Weißsee

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Ferrata dell Amicizia (B/C)

Via Ferrata dell Amicizia, nebo také Cesta Přátelství, je nejpopulárnější zajištěnou cestou v oblasti Riva del Garda. Je to jistě zásluhou řady vzdušných žebříků vedoucích k vrcholu Cima SAT- 1245 m n.m. a nepřekonatelnými výhledy na jezero Garda.

Ferrata Caspai (D/E)

Ferrata Caspai míří k vrcholu Corno di Caspai - 1393 m. Vypíná se v provincii Brescia nad obcí Lodrino. Charakterizovat ji lze jako dlouhý traverz jižním svahem hory, který končí pod obtížnou kolmou stěnou, po které dosáhnete vrcholu hory.

Kitzklettersteig (C/D)

Zajištěnou cestu Kitzkletterstei najdete v soutěsce Kitzlochklamm poblíž obce Taxenbach v okrese Zell am See. Je sice oklasifikována obtížností D, ale rozhodně neočekávejte déčko, na které jste běžně zvyklí.

Freifall Klettersteig (D)

Tato zdařilá, zajištěná cesta se nachází v divoké soutěsce Kitzlochklamm poblíž obce Taxenbach v okrese Zell am See.

Franzl Klettersteig (D/E)

Půl hodiny jízdy ze Sankt Johann im Pongau se nad obcí Hüttschlag v údolí Großarl zvedá šedozelená břidlicová stěna, v jejíž pravé části vede jedna ze tří zajištěných cest této oblasti. Je to Franzl Klettersteig.

Ferrata Signora Delle Acque (C)

Ferrata Signora se nachází v údolí Tenno u obce Ballino cca 14 km od města Riva del Garda. Stoupá po hraně koryta vymletého vodopádem Ballino.

Kitzbüheler Horn Klettersteig (C/D)

Tato zajištěná cesta vede v severním svahu stejnojmenné hory, která se vypíná nad městečkem St. Johann in Tiril v Rakousku nedaleko slavného Kitzbühelu.

Mammut Klettersteig (Na) ferraty se Sígou (E)

Tato zajištěná cesta je jednou z devíti cest a variant ve zdařilém a promyšleném lezeckém areálu u obce Trattenbach ve stěně hory Beisteinmauer vysoké 632 m nad mořem.

Grossalber Klettersteig (Na) ferraty se Sígou (D/E)

Tato zajištěná cesta je jednou z devíti cest a variant ve zdařilém a promyšleném lezeckém areálu u obce Trattenbach ve stěně hory Beisteinmauer vysoké 632 m nad mořem. Areál leží v romantickém údolí říčky Tratennbach. Nástup do stěny zabere z prostorného parkoviště, které se nachází přímo pod stěnou, asi 5 min. Parkoviště je zpoplatněno.


Stránka: 1 2 3 4