Poradna


Jak se obléct na běžky?

Chystáte se na výlet na běžkách a přemýšlíte jak se obléct abyste se po celou dobu cítili komfortně? Počasí na horách se může velice rychle změnit a tak je dobré si s sebou do batohu přibalit nějaké oblečení navíc.

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Honza Špička - Životní změna, aneb jak jsme se odstěhovali do Peru

Náš Ambasador Honza Špička vypráví jak se se svou ženou Alčou přesunuli do Peru.

Kristall Klettersteig (E)

Tato zajištěná cesta je považována za jednu z nejtěžších a nejvíce fotogenických v celém Rakousku. Za to vděčí své poloze v nádherném vysokohorském prostředí s nástupem bezprostředně od tyrkysové hladiny Weißsee

Ferrata dell Amicizia (B/C)

Via Ferrata dell Amicizia, nebo také Cesta Přátelství, je nejpopulárnější zajištěnou cestou v oblasti Riva del Garda. Je to jistě zásluhou řady vzdušných žebříků vedoucích k vrcholu Cima SAT- 1245 m n.m. a nepřekonatelnými výhledy na jezero Garda.

Impregnace bundy a kalhot na turistiku i lyže

Zastihl vás na horské túře vytrvalý déšť nebo jste na lyžích a padá hustá mlha a vy se cítíte celý promočení i přesto, že vaše oblečení slibovalo výbornou nepromokavost? Aby se vám to již příště nestalo, použijte na vaše outdoorové oblečení impregnaci.

Jak vrstvit oblečení, abyste byli vždy v teple?

Ať už vás čeká náročná túra v horách, celý den na lyžích nebo běžkách, je důležité se cítit v teple a suchu po celou dobu aktivity. Kromě fyzické námahy se venku musíme vypořádat s proměnlivým počasím a proto je důležité oblečení správně vrstvit.

Ferrata Caspai (D/E)

Ferrata Caspai míří k vrcholu Corno di Caspai - 1393 m. Vypíná se v provincii Brescia nad obcí Lodrino. Charakterizovat ji lze jako dlouhý traverz jižním svahem hory, který končí pod obtížnou kolmou stěnou, po které dosáhnete vrcholu hory.

Jak vybrat dětskou turistickou bundu?

Při výběru dětské bundy, stejně jako u té pro dospělé přitom nejde pouze o design (byť samozřejmě hraje svou roli), důležitá je především její funkčnost a pohodlí při nošení. Na co se tedy při jejím výběru zaměřit, aby si s vámi děti pobyt v přírodě užily, i když zrovna nevyjde počasí?

Jak vybrat mikinu na trek?

Na řadě výprav do přírody bohužel nestačí jen tričko a kraťasy, a tak výbava každého nadšeného dobrodruha musí zahrnovat více různých druhů oblečení. Do základní výbavy jednoznačně patří také mikina, kterou si například v horách budete poměrně často oblékat i v létě. Stejně jako u dalších věcí však platí, že není mikina jako mikina. Jak tedy vybrat tu správnou mikinu na trek?

Co vše potřebujete na ferraty?

Ferraty jsou stále populárnější turistická aktivita, která přináší adrenalin, dobrodružství a možnost objevovat krásu hor z nových perspektiv. Tyto zajištěné cesty ve skalách umožňují i méně zkušeným turistům zdolávat strmé útesy a výstupy, které by byly bez speciálního vybavení téměř nedostupné. Před výstupem na ferraty je však nezbytné se řádně připravit a vybavit.


Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10