Poradna


Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru - Huaraz a okolí

Huaraz je horské městečko nacházející se v provincii Ancash, severně od Limy. Leží v nadmořské výšce cca 3000 m.n.m, takže již po příjezdu sem člověk může tu výšku cítit, ale žádný strach, pár dní a člověk si zvykne.

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Berchtesgadener Hochthron Klettersteig – (C/D)

Zajištěná cesta Berchtesgadener Hochthron vede jihovýchodní vápencovou stěnou stejnojmenné hory vysoké 1972 m n.m. v oblasti Salcburku. Jde o středně náročnou zajištěnou cestu s řadou zajímavých a exponovaných míst jako je např. atrtaktivní „Fotogenický travrez“, nebo direttissima „Drsný svět“. Nástup pod stěnu je však poněkud zdlouhavý a na výstup si proto ponechejte celý jeden den.

Co je nordic walking – severská chůze

Nordic walking, v českém překladu severská chůze, je pohybová aktivita se speciálními vycházkovými holemi. Jedná se o sportovní činnost, která je vhodná pro každého bez ohledu na věk nebo tělesnou zdatnost.

Jak prát oblečení z merino vlny?

Oblečení z merino vlny nabízí opravdový komfort při nošení. Merino umí regulovat tepelný komfort, odvádí vlhkost a je prodyšné. Protože merino vlna je čistě přírodní materiál, je potřeba se o merino oblečení starat trochu jinak než o bavlněné nebo syntetické oděvy.

Traunsee Klettersteig – (D)

Transee Klettersteig vede závěrečnou, 150 m vysokou vrcholovou stěnou hory Traunstein. Hora se zvedá nad východním břehem jezera Traunsee.

MHFF BEST of FEST a Petr Kašpar v Sušici

V polovině mezi jednotlivými ročníky srpnového Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují k nám do Sušice dorazí kluci z produkce MHFF s projekcí nejúspěšnějších filmů posledního 40.festivalového ročníku, kterou závěrečnou přednáškou okoření ředitel MHFF Petr "PÍTRS" Kašpar.

Trek Annapurna Basecamp – ABC

Annapurna I je pro horolezce nejobávanější osmitisícovkou, ale její základní tábor patří mezi ty nejrychleji a nejsnadněji dosažitelné. Leží jednak v relativně nízké nadmořské výšce 4121 m n.m. a na trekaře pak zde cestou čeká nekonečná řada skvělých lodžií.

Výběr kalhot na skialpy

Při skialpinismu se může počasí velice rychle změnit, proto je důležité nepodcenit výběr oblečení. V tomto článku si řekneme, jak by měly vypadat kalhoty na skialpy a že základem správného oblečení na zimní sporty je chytré vrstvení.

Complete Alpha Jacket - recenze od Honzy Špičky

Je to bunda, nebo je to mikina? Ono je to hlavně jedno. Complete Alpha od High Pointu je prostě kousek, kterej musíš mít v šatníku. Za mě se jedná o super univerzální bundu, kterou oceníš jak v horách, na túře nebo i ve městě, když jdeš na po-expediční pivo.

Treking v Patagonii: Národní park Los Glaciares

Patagonský národní park Los Glaciares je díky své kráse a rozmanitosti od roku 1981 zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho jižní část nabízí blízký pohled na tzv. telení ledovce, příjemné městečko El Calafate a procházky kolem největšího argentinského jezera Argentino.


Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10