Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru - Vallunaraju 5686 m n. m.

Huaraz je horské městečko nacházející se v provincii Ancash, severně od Limy. Leží v nadmořské výšce cca 3000 m.n.m, takže již po příjezdu sem člověk může tu výšku cítit, ale žádný strach, pár dní a člověk si zvykne. Huaraz je takové centrum všeho horského dění zde v Peru; něco jako Chamonix ve Francii, Zermatt ve Švýcarsku nebo Pec u nás.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy

Jak správně usadit batoh na vaše záda?

Vhodně vybraný batoh je bezpochyby základem pohodlného treku. Důležitou, ale často podceňovanou záležitostí, je usazení batohu na záda. Bez správného usazení dokáže i nejlepší batoh znepříjemnit každý trek. Dobře usadit batoh ale není složité, tady je pár rad a postup, jak na to v 8 snadných krocích.

Seriál: Se Špičouny po vrcholech Peru - Huaraz a okolí

Huaraz je horské městečko nacházející se v provincii Ancash, severně od Limy. Leží v nadmořské výšce cca 3000 m.n.m, takže již po příjezdu sem člověk může tu výšku cítit, ale žádný strach, pár dní a člověk si zvykne.

Berchtesgadener Hochthron Klettersteig – (C/D)

Zajištěná cesta Berchtesgadener Hochthron vede jihovýchodní vápencovou stěnou stejnojmenné hory vysoké 1972 m n.m. v oblasti Salcburku. Jde o středně náročnou zajištěnou cestu s řadou zajímavých a exponovaných míst jako je např. atrtaktivní „Fotogenický travrez“, nebo direttissima „Drsný svět“. Nástup pod stěnu je však poněkud zdlouhavý a na výstup si proto ponechejte celý jeden den.

Co je nordic walking – severská chůze

Nordic walking, v českém překladu severská chůze, je pohybová aktivita se speciálními vycházkovými holemi. Jedná se o sportovní činnost, která je vhodná pro každého bez ohledu na věk nebo tělesnou zdatnost.

Jak prát oblečení z merino vlny?

Oblečení z merino vlny nabízí opravdový komfort při nošení. Merino umí regulovat tepelný komfort, odvádí vlhkost a je prodyšné. Protože merino vlna je čistě přírodní materiál, je potřeba se o merino oblečení starat trochu jinak než o bavlněné nebo syntetické oděvy.

Traunsee Klettersteig – (D)

Transee Klettersteig vede závěrečnou, 150 m vysokou vrcholovou stěnou hory Traunstein. Hora se zvedá nad východním břehem jezera Traunsee.

Trek Annapurna Basecamp – ABC

Annapurna I je pro horolezce nejobávanější osmitisícovkou, ale její základní tábor patří mezi ty nejrychleji a nejsnadněji dosažitelné. Leží jednak v relativně nízké nadmořské výšce 4121 m n.m. a na trekaře pak zde cestou čeká nekonečná řada skvělých lodžií.

Výběr kalhot na skialpy

Při skialpinismu se může počasí velice rychle změnit, proto je důležité nepodcenit výběr oblečení. V tomto článku si řekneme, jak by měly vypadat kalhoty na skialpy a že základem správného oblečení na zimní sporty je chytré vrstvení.

Complete Alpha Jacket - recenze od Honzy Špičky

Je to bunda, nebo je to mikina? Ono je to hlavně jedno. Complete Alpha od High Pointu je prostě kousek, kterej musíš mít v šatníku. Za mě se jedná o super univerzální bundu, kterou oceníš jak v horách, na túře nebo i ve městě, když jdeš na po-expediční pivo.