High Point World


Jak vybrat turistické kalhoty na jaro?

V článku vysvětlujeme, jak v závislosti na očekávaných podmínkách turistického výletu nebo horské túry vybrat vhodné softshellové turistické kalhoty

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Recenze Žďárského vaku Super Light 2.0 Cover

Jak vybrat kalhoty na zimní outdoor

Návod, jak vybrat kalhoty na skialp, zimní turistiku nebo backcountry.

Aby nepromokavá bunda byla dlouho nepromokavá

Chcete, aby byla nepromokavá bunda dlouho nepromokavá?

Nahoře fouká

Napsala Klára Kolouchová, hrdá členka HIGH POINT týmu.

Šumavská outdoorová výroba HIGH POINT se stala partnerem Alpenverein - ÖAV

Šumavská outdoorová výroba HIGH POINT se stala partnerem Alpenverein - ÖAV. Jaké výhody s sebou nese členství a co vše umožňuje? - výhody sahají nejen na samotné výrobky HIGH POINT!

Kitzklettersteig

Zajištěnou cestu Kitzkletterstei najdete v soutěsce Kitzlochklamm poblíž obce Taxenbach v okrese Zell am See. Je sice oklasifikována obtížností D, ale rozhodně neočekávejte déčko, na které jste běžně zvyklí.

Hora Ducha - My jako dneska fakt umřeme? Tady?

Ráno bylo jako z pohádky. Slunko se prodíralo pootevřenými okenicemi a prosvítalo skrze částečky prachu vznášející se ve vzduchu. Chalupář Honza opatrně šmejdí po staré dřevěné podlaze, aby mě nevzbudil. Na starých kamnech potichu vaří ovocný čaj, zatímco já ještě ležím na palandě nechám se pomalu budit vůní chleba se sádlem, solí a cibulí, na který mám takovou chuť.

Freifall Klettersteig

Tato zdařilá, zajištěná cesta se nachází v divoké soutěsce Kitzlochklamm poblíž obce Taxenbach v okrese Zell am See.

Franzl Klettersteig

Půl hodiny jízdy ze Sankt Johann im Pongau se nad obcí Hüttschlag v údolí Großarl zvedá šedozelená břidlicová stěna, v jejíž pravé části vede jedna ze tří zajištěných cest této oblasti. Je to Franzl Klettersteig.