High Point World


Trek po Madeiře

Ostrov Madeira je portugalský ostrov. Nachází se v Atlantickém oceánu 980 km od Lisabonu a 580 km od břehů Maroka. Zvláště v dnešní době se těší velké oblibě a je cílem velkého množství turistů.

Přečíst článek


Nejaktuálnější zprávy


Co by měla obsahovat každá lékárnička na cestách?

Chystáte se na cesty? Ať už jedete na dovolenou do Chorvatska, na túry do italských Dolomit nebo třeba na exotický Mauricius, vždy si s sebou přibalte dobře vybavenou lékárničku, která vám v případě potíží může dokonce zachránit život.

Podepsaná kniha od Radka Jaroše k setu bundy a kalhot

Získej úžasný vánoční dárek - podepsanou knihu od Radka Jaroše k vybraným setům bund a kalhot. Pozor! Limitovaný počet knih - 10 kusů.

Jak vybrat lyžařskou bundu?

S přicházející lyžařskou sezónou je zapotřebí zkontrolovat zda vám vaše lyžařská bunda stále sedí. Pokud tomu tak není, je na čase pořídit novou. Jak vybrat lyžařskou bundu, aby splňovala všechna potřebná kritéria?

Nejlepší vybavení na ledovec

Patříte mezi horské nadšence a chystáte se na zdolání svého prvního ledovce? Pak se vám může hodit několik následujících tipů na ledovcové vybavení, díky kterým bude váš život na horách výrazně příjemnější.

Extreme Challenge 2023 - Sušice

Přinášíme ti souhrn letošního závodu Extreme Challenge v Sušici. 14.10.2023 závodníci soupeřili v běhu, na kole a kajaku. Paragliding byl vlivem nepříznivého počasí zrušen. Jak to celé probíhalo? Přečti si článek.

Proč si pořídit spodní prádlo z merino vlny?

Pohodlí, styl a kvalita - tři klíčové slova, která každý z nás vyhledává při výběru spodního prádla. Jedním z materiálů, který splňuje všechny tyto požadavky, je merino vlna. Co dělá toto přírodní vlákno tak výjimečným?

Nurock Jacket - test od Svět Outdooru

Vojta ze Světa Outdooru testoval naší podzimní novinku NUROCK JACKET, technickou bundu pro lezce.

Weisse Gams Klettersteig (D)

Tato zajištěná cesta je jednou ze čtyř cest v oblasti obce Weissbach Bei Lofer v okrese Zell am See. Je snadno přístupná ze řady parkovišť přímo v obci či poblíž obce. Vhodná je pro středně pokročilé lezce.

Hirschinger Klettersteig (C)

Zajištěná cesta Hirschinger vede po hřebeni vrcholu Hirshkarpitze s výškou 2119 m n.m. Vrchol se tyčí nad městem Bad Hofgastein. Cesta je klasifikována obtížností C a její varianta obtížností D/E.