Materiály

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z  

Blizzard

Blizzard

BLIZZARD Thermal Control od Sitip je vysoce hřejivá tkanina, zvláště vhodná pro zimní cyklistické kalhoty a topy, s ultra měkkým kartáčovaným podkladem z mikrovlákna.

BlocVent

BlocVent

BlocVent je značka moderních laminátů za použití neporézní hydrofilní membrány vyráběné v Japonsku společností TOYOTA. Díky soustavnému vývoji, inovacím, pokrokové technologii a nejnovějším znalostem se materiály BlocVent vyznačují mimořádnými schopnostmi.

Bluesign

Bluesign

Ekologický Bluesign® Standard vznikl jako reakce na přísnou legislativu a zvyšující se poptávku po textilních výrobcích, které jsou šetrné k životnímu prostředí, nepředstavují žádná zdravotní rizika a v nejvyšší možné míře šetří přírodní zdroje.

Climashield

Climashield

Climashiled Apex je v současnosti jeden z nejlepších tepelně-izolačních materiálu na trhu.

Drykeep Khumbu

Drykeep Khumbu

Drykeep Khumbu je excelentní elastický a funkční materiál od španělského výrobce IBQ.

Drytex Antibacterial

Drytex Antibacterial

Vlákno DRYTEX ANTIBACTERIAL, které je navrženo pro maximální antibakteriální ochranu.

Merino Vlna

Merino Vlna

Merino je vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladnějších oblastech. Vlákno se vyvinulo v extrémně jemné, proto se zvýšila jeho izolace a prodyšnost, a tak je i mnohem jemnější než tradiční vlna.

No Wind

No Wind

No Wind je fleecový materiál v kombinaci s polyuretanovou membránou od italské firmy Pontetorto. PU membrána je zárukou dokonalé větruvzdornosti a zároveň prodyšnosti výrobku, na kterém je použita.

OEKO-TEX STANDARD 100

OEKO-TEX STANDARD 100

„STANDARD 100 by OEKO-TEX®" je celosvětový testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné výrobky ve všech stadiích výroby.

PERTEX QUANTUM AIR

PERTEX QUANTUM AIR

Pertex je vysoce sofistikovaný materiál vytvořený ve Velké Británii v roce 1979. Získal si reputaci funkčností, včetně své lehkosti, sbalitelnosti a odolnosti, jakož i pro vynikající texturu a vzhled. Je používán řadou outdoorových značek a je oblíbený spotřebiteli po celém světě. V roce 2005 získala Pertex japonská společnost Mitsui & Co, které úspěšně pokračuje v tradici a filozofii značky.

PERTEX SHIELD

PERTEX SHIELD

Pertex® je vysoce sofistikovaný materiál vytvořený ve Velké Británii v roce 1979. Získal si reputaci funkčností, včetně své lehkosti, sbalitelnosti a odolnosti, jakož i pro vynikající texturu a vzhled. Je používán řadou outdoorových značek a je oblíbený spotřebiteli po celém světě. V roce 2005 získala Pertex® japonská společnost Mitsui & Co, které úspěšně pokračuje v tradici a filozofii značky.

PERTEX SHIELD AIR

PERTEX SHIELD AIR

Již se není třeba rozhodovat, zda zvolit prodyšnou větrovku nebo nepromokavou membránovou bundu. Pertex Shield Air přichází s technologií, která tyto dvě protichůdné vlastnosti spojuje a dokáže ochránit proti dešti a zároveň „udýchat“ i vysokou fyzickou aktivitu.

PFC FREE

PFC FREE

PFC JSOU PERFLUOROVANÉ SLOUČENINY, KTERÉ SE V OUTDOOROVÉM PRŮMYSLU VYUŽÍVAJÍ PRO VODOODPUDIVOST TEXTILIÍ. V NEDÁVNÝCH VĚDECKÝCH STUDIÍCH SE ALE PFC LÁTKY UKÁZALY JAKO ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ A VELMI POMALU ROZLOŽITELNÉ V PŘÍRODĚ.

Polartec

Polartec

POLARTEC Classic 200 je jeden z dlouhé řady nejznámějších a nejkvalitnějších fleecových materiálů od stejnojmenné americké firmy

Polartec Alpha

Polartec Alpha

Polartec® Alpha® byl vyvinut pro speciální jednotky U.S. Army

Polartec DELTA

Polartec DELTA

Polartec Delta je základní vysoce prodyšná vrstva, ideální pro všechny druhy sportů. Byl vyvinut, aby tkanina mohla ještě lépe zpracovávat a odvádět tělesnou vlhkost od pokožky. Hlavní funkce přiléha-vého materiálu se zaměřuje na odsávání vlhkosti a jeho vysušení tím způsobem, že udržuje vlhké páry v pohybu. Delta funguje velmi chytře tak, že vlákna nep

Polartec Power Dry

Polartec Power Dry

Polartec Power Dry

Polartec Power Grid

Polartec Power Grid

Polartec® Power Grid™ posouvá hranice výkonnosti technických materiálů stále dál. Při vývoji nové patentované mřížkové struktury jsme objevili způsob jak dosáhnout nižší hmotnosti při zachování hřejivosti a prostorového objemu materiálu. Mřížková struktura zvyšuje jak účinnost vzlínání, tak i prodyšnost prostřednictvím tvorby dotykových bodů, které urychlují proces absorbce a odvodu par.

Polartec Power Stretch Pro

Polartec Power Stretch Pro

Je lehký a velmi hřejivý materiál, pružný ve všech směrech, odolný proti oděru a velmi prodyšný pro tělesné výpary. Používá se jako základní, střední nebo vnější vrstva oblečení, neomezuje v pohybu a je ideální pro sport a aktivní pobyt v přírodě. Polartec Power Stretch PRO je materiál původní konstrukce s obsahem Nylonu ve vnější vrstvě. Tím se výrazně odlišuje od všech podobných textilií.

Softshell

Softshell

Softshellových materiálů je nepřeberné množství variant a kvalit. Prostřednictvím softshellových výrobků značky HIGH POINT Vám nabízíme mimořádně širokou škálu materiálů, aby si každý z Vás mohl zvolit optimální výrobek podle zamýšlené aktivity. Vždy ale té nejvyšší kvality z dané kategorie

Strongflex

Strongflex

Excelentní strečový vysoce oděruvzdorný materiál od španělské firmy IBQ s vysokým obsahem Kevlaru.

Tecnopile Basic

Tecnopile Basic

Tecnopile Basic je výrobek italské firmy Pontetorto. Celkově tento materiál přispívá k vysokému pocitu komfortu. Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a vysokou prodyšnost při minimální váze.

Tecnostretch

Tecnostretch

TECNOSTRETCH je značkový čtyřcestně elastický materiál od italské firmy Pontetorto.

Tecnowool

Tecnowool

Výkon ve spojení s přírodou. Nezatěžující cestou!

Tecnowool Merino

Tecnowool Merino

Ta nejjemnější přírodní vlákna pro TOP výkon a přepychový komfort

ThermoCool

ThermoCool

Thermo°Cool je nové pokrokové ekologické vlákno vyvinuté firmou Advansa na základě jejích technologických zkušeností s modifikovanými syntetickými vlákny. Jde o unikátní směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem, což poskytuje podstatně více, než by se dalo očekávat u jednoho typu vlákna v jednoduché přízi.

Ultra-Sil

Ultra-Sil

Unikátní materiál Ultra-Sil, vyrobený ze silikonizované Cordury

YKK

YKK

Světově proslulá značka proslavená především výrobou nejkvalitnějších zipů a plastového kování.