PFC FREE


PFC JSOU PERFLUOROVANÉ SLOUČENINY, KTERÉ SE V OUTDOOROVÉM PRŮMYSLU VYUŽÍVAJÍ PRO VODOODPUDIVOST TEXTILIÍ. V NEDÁVNÝCH VĚDECKÝCH STUDIÍCH SE ALE PFC LÁTKY UKÁZALY JAKO ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ A VELMI POMALU ROZLOŽITELNÉ V PŘÍRODĚ.

PFC neboli perfluorované sloučeniny se vyskytují téměř ve všem kolem nás. Najít je můžeme ve stanech, kobercích nebo ve veděodolných povrchových úpravách u outdoorového oblečení. PFC látky odpuzují vodu, jsou tepelně stabilní a stálé, mají však i druhou stránku. Některé PFC sloučeniny mají dle vědeckých studií nežádoucí vliv na zdraví živočichů, včetně nás lidí. Do prostředí se uvolňují především při výrobě zboží, ale například i během praní či likvidaci oblečení. Vědci nalezli stopy PFC ve vzduchu, vodě, vzdálených ledovcích, rostlinách, u volně žijících živočichů a dokonce i v lidské krvi. V malém množství se PFC látky mohou dostávat do těla i skrze kůži. S novou kolekcí přicházíme s ekologickou vodoodpudivou úpravou, která tyto nežádoucí PFC látky neobsahuje.                                                

Ekologie a podmínky výroby

Ekologický přístup a trvale udržitelný rozvoj jako filosofie firmy je dle našeho názoru jediným správným přístupem k výrobě jako takové, přestože ve světě pořád ještě není výjimkou přístup zcela opačný, nerespektující přirozenou obnovu přírody a zdrojů a produkující obrovské množství často nerecyklovaného odpadu v honbě za co nejvyšším ziskem. I proto naše výroba nikdy neprobíhala a ani probíhat nebude v oblasti Dálného Východu v často nelidských podmínkách pro zaměstnance. Vyrábíme doma na Šumavě v Sušici ve vlastní dílně v příjemném prostředí za odpovídající férovou odměnu.

Materiály, které používáme, nakupujeme výhradně od renomovaných a značkových výrobců, kteří při výrobě dbají na příslušné předpisy a normy, používají nezávadné suroviny, barviva a jiné a získali certifikát BlueSign. Z pestrého sortimentu materiálů se pak dále snažíme vybírat druhy s co nejnižší ekologickou zátěží.

Na příští sezonu například přicházíme s kolekci letních kalhot a softshellových bund s ekologickou povrchovou úpravou, které neobsahuje tolik diskutované a škodlivé fluorocarbony a je tedy PFC free.

   

                                                                   NOVÁ KOLEKCE - LÉTO 2019  

Nová letní kolekce HIGH POINT vychází z přírody a z pohybu v ní. Příroda se stala inspirací pro střihy a barvy, ale také pro materiály. K novým povrchovým úpravám oděvů, které jsou PFC FREE se řadí certifikované technologie, jež jsou šetrné k životnímu prostředí. Aktuálně naleznete v našich značkových a partnerských prodejnách i na e-shopu, několik druhů produktů které mají vodoodpudivou úpravou s označením ECO PFC FREE.

                                                                                     

                                                                 O materiálu AIRVENT

  • AirVent je značka lehkých, mechanicky vysoce odolných tkanin na bázi Nylonu. Díky soustavnému vývoji, inovacím, pokrokové technologii a nejnovějším znalostem se materiály AirVent vyznačují mimořádnými schopnostmi.
  • BlocVent je určen pro fyzicky náročné a dlouhodobé aktivity včetně extrémních podmínek. Výrobky z tohoto materiálu nacházejí uplatnění ve všech odvětvích outdoorových aktivit např. horolezectví, skialpinismus,  treking, VHT, cykloturistika, zimní sporty apod.
  • AirVent je určen pro fyzicky náročné a dlouhodobé aktivity. Výrobky z tohoto materiálu nacházejí uplatnění téměř ve všech odvětvích outdoorových aktivit např. horolezectví, skialpinismus, VHT, cykloturistika, MTB, trekking, zimní sporty apod.  
  • Materiály značky AirVent vynikají vysokou prodyšností, větruvzdorností a mechanickou odolností. Dle jednotlivých typů materiálu jsou opatřeny povrchovou vodoodpudivou úpravou DWR, některé i mimořádnou UV ochranou.
  • AirVent se snadno udržuje a je šetrný k životnímu prostředí.