Tecnowool


Výkon ve spojení s přírodou. Nezatěžující cestou!

Produkty Tecnowool firmy Pontentorto v sobě kombinují přírodní výhody vlny s funkčními vlastnostmi umělých vláken. To ale není vše! Tecnowool je vskutku „eko" produkt : zpracovaná vlna vysoké kvality je 100% recyklovaná, bez chlóru a zanechává minimální uhlíkovou stopu .

Tecnowool dělá z česané vlněné příze vysoce funkční tkaninu, vhodnou pro použití na sportovní oblečení.  V této skupině produktů kombinuje Pontentorto přednosti umělých vláken skrytých uvnitř spolu s výhodami a přirozeným vlněným vzhledem navenek. Výsledek:  Umělá vlákna rychle odvádějí vlhkost vyprodukovanou aktivitou do svrchní vlněné části, kde se postupně odpařuje do vzduchu. Sportovci vždy zůstávájí v suchu!    

Tecnowool Singlelayer: Materiály této skupiny mohou být nošeny přímo na kůži, nebo jako svetr. Díky složení ze dvou částí mohou tyto tkaniny vnitřní vrstvou rychle odvést vlhkost od kůže, zatímco ji vnější vlněná vrstva absorbuje a nechává ji odpařovat. Sportovci, kteří ji nosí, zůstávájí v suchu! Vnější vlněná část může mít mnoho podob - od pletené, spletené do copánků,pruhované až po plstěný vzhled a Norský vzor, v různých, dokonce i neonových barvách. To samé platí i pro vnitřní část, zde jsou tkaniny nabízeny v rozsahu od hladkých a jemných, funkčních až po sametové a chlupaté.

Vlastnosti ve zkratce:

  • - Tecnowool je vyroben ze 100 % recyklované vlny
  • - Původem z Prato, jež se po více než 60 let specializuje na recyklaci vlny
  • - Všechny tkaniny Tecnowool jsou díky umělým vláknům vysoce funkční
  • - Všechny Tecnowool produkty jsou velmi přátelské vůči životnímu prostředí a pokožce, neobsahují žádný chlór.
  • - Všechny produkty lze prát v pračce
  • - Díky recyklaci nezanechávají výrobky  téměř žádnou uhlíkovou stopu,  Tecnowool přispívá k ochraně životního prostředí
  • - 100% Vyrobeno v Itálii

CERTIFIKACE BLUESIGN

- sdružuje a certifikuje jednotlivé výrobce, kteří splňují nejpřísnější kritéria ve smyslu vztahu k ( a dopadu na ) životnímu prostředí a zdraví lidí. Jedná se tedy o produkty vyrobené z nezávadných zdrojů/surovin ekologicky a zdravotně nezávadnou/šetrnou cestou.