PERTEX SHIELD AIR


Již se není třeba rozhodovat, zda zvolit prodyšnou větrovku nebo nepromokavou membránovou bundu. Pertex Shield Air přichází s technologií, která tyto dvě protichůdné vlastnosti spojuje a dokáže ochránit proti dešti a zároveň „udýchat“ i vysokou fyzickou aktivitu.

Pokud potřebujete prodyšnou, lehkou, skladnou ale zároveň dostatečně nepromokavou bundu či kalhoty, jsou výrobky z Pertex® Shield AIR přesně to, co hledáte.

Vlastnosti materiálu Pertex® SHIELD AIR:

  • Pertex® Shield Air pracuje na principu vzduchu propustné nanovláknité membrány, která má precizní konstrukci s extrémně vysokou celkovou pórovitostí a velmi malé jednotlivé velikosti pórů.
  • Membrána je na vrchní tkaninu nanášena pokročilou metodou laminace, spočívající v nanospřádání jednotlivých nanovláken. To poskytuje rovnováhu mezi prodyšností a dlouhodobou nepromokavostí.
  • Tato vysoce porézní struktura membrány z nanovláken, v kombinaci s pokročilými metodami laminování, umožňuje Shield Air výrazně vyšší propustnost vzduchu než konkurenční nepromokavé prodyšné látky.
  • Výrobce materiálu je certifikován ve skupině bluesign® a materiál má zároveň certifikát nezávadnosti OEKO-TEX STANDARD 100
  • Pertex® Shield lamináty mají na vrchní tkanině aplikovanou dlouhodobě povrchovou úpravu tzv. DWR 
  • Snadno se udržuje a je šetrný k životnímu prostředí

  

PERTEX®

Pertex® je vysoce sofistikovaný materiál vytvořený ve Velké Británii v roce 1979. Získal si reputaci funkčností, včetně své lehkosti, sbalitelnosti a odolnosti, jakož i pro vynikající texturu a vzhled. Je používán řadou outdoorových značek a je oblíbený spotřebiteli po celém světě. V roce 2005 získala Pertex® japonská společnost Mitsui & Co, které úspěšně pokračuje v tradici a filozofii značky.

V současnosti je Pertex® uznáván jako leader v tkaní lehkých textilií pro outdoorové oblečení a doplňky. Už více jak 40 let je důvěryhodným partnerem nejprestižnějších outdoorových značek, což přináší závazek pro spolupráci při inovaci a dalším vývoji. Tkaniny jsou navrženy tak, aby obstály v nejdrsnějším prostředí a podmínkách.

Podrobný návod jak správně vyprat membránové oblečení