ThermoCoolThermo°Cool je nové pokrokové ekologické vlákno vyvinuté firmou Advansa na základě jejích technologických zkušeností s modifikovanými syntetickými vlákny. Jde o unikátní směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem, což poskytuje podstatně více, než by se dalo očekávat u jednoho typu vlákna v jednoduché přízi.

Co je ThermoCool ?

Thermo°CoolTM je nové pokrokové ekologické vlákno vyvinuté firmou Advansa na základě jejích technologických zkušeností s modifikovanými syntetickými vlákny. Jde o unikátní směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem, což poskytuje podstatně více, než by se dalo očekávat u jednoho typu vlákna v jednoduché přízi. Toto vlákno je vyvinuto za účelem optimalizace schopnosti přirozené termoregulace teploty lidského těla a podle uživatelových potřeb a podmínek tělo ochlazuje nebo naopak teplotu vyrovnává. Zima nebo naopak teplo významně ovlivňuje náš výkon a pocit pohody a spolu s klimatickými podmínkami jsou významnými faktory. Proto Advansa vyvinula tuto unikátní přízi pro výrobu látek a oblečení splňující dva základní požadavky - poskytnout teplo, když je vám zima a ochlazení, když je vám horko.


Jak ThermoCool funguje ?

  • Vysoká intenzita činnosti: ochlazování odparem

Avansa Thermo°CoolTM odpařuje vlhkost rychleji než ostatní materiály díky unikátní směsi vláken. Tato vlákna jsou konstruována tak , že mají zvětšený povrch pro odpar, na povrchu je dále mnoho-násobný počet kanálků, které výjimečně odvádějí vlhkost od pokožky. Duté vlákno pak dovoluje zvýšenou výměnu vzduchu a zaměřuje energii na rychlejší odpar.

  • Nízká intenzita činnosti: vyrovnání teploty

Duté vlákno je materiálem o nízké hmotnosti s termoizolačními vlastnostmi: ochraňuje uživatele před výkyvy tělesné teploty. Zároveň je prevencí proti prochladnutí po výkonu a ještě umožňuje rozptýlení přebytečného tepla do okolního prostředí.

Souhrn vlastností :

Advansa Thermo°CoolTM má ve srovnáni s ostatními testovanými vlákny (PAD, PES atd.) o 48% lepší schopnost nasáknutí vlhkosti a tím i její ho odpaření. Ochlazení související s odparem vlhkosti je klíčem k pocitu pohody. Unikátní směs dutých a multi kanálkových vláken odpařuje vlhkost o 53% lépe, než testované materiály. Přítomnost dutých vláken v přízi zaručuje její schopnost vyrovnávat tělesnou teplotu, snižuje výkyvy teplot a pomáhá udržet uživatele v komfortní zóně.

Jak pracuje tento materiál? Video zde

Další info naleznete na www.thermocool.net

ThermoCoolThermoCool

Výrobky High Point z tohoto materiálu:

Trek thermocool       Trek lady