No Wind


No Wind je fleecový materiál v kombinaci s polyuretanovou membránou od italské firmy Pontetorto. PU membrána je zárukou dokonalé větruvzdornosti a zároveň prodyšnosti výrobku, na kterém je použita.

Výrobky z materiálu No Wind® jsou proto vhodné pro náročné outdoorové činnosti včetně extrémních podmínek. Oceníte je však i při běžné činnosti. Při minimální hmotnosti je účinně zabraňováno odvodu tepla vlivem proudění vzduchu (větru). Tento efekt chlazení větrem a následná pocitová teplota může být i při poměrně vysokých venkovních teplotách velmi nízká. No Wind® udržuje lidské tělo v teple a suchu při minimální hmotnosti výrobku.

Vlastnosti materiálu Tecnopile No Wind®:

  1. dokonalá větruvzdornost
  2. vysoká hodnota tepelné izolace - ideální látka pro udržení tělesné teploty
  3. antipillingová úprava - speciální úprava zabraňující žmolkování
  4. elastičnost - elastický materiál pro optimální pohyb
  5. prodyšnost - odvádí vlhkost pryč od těla a udržuje ho v suchu
  6. snadná údržba - možno prát v pračce, rychleschnoucí
  7. hřejivost a lehkost - teplejší než jiné látky o stejné hmotnosti

Složení: 85% PES,15% PU

Upozornění: I přesto, že má výrobek antipillingovou úpravu, která snižuje vlastnost střiže žmolkovat, k určitému žmolkování vlivem mechanického namáhání u výrobku může dojít. Žmolkování je přirozenou vlastností střiže a je vyváženo funkčností a komfortem. Toto tvrzení je garantováno výrobcem materiálu. Tato vizuální záležitost nemá vliv na funkčnost výrobku a nemůže být předmětem reklamace.

CERTIFIKACE BLUESIGN

- sdružuje a certifikuje jednotlivé výrobce, kteří splňují nejpřísnější kritéria ve smyslu vztahu k ( a dopadu na ) životnímu prostředí a zdraví lidí. Jedná se tedy o produkty vyrobené z nezávadných zdrojů/surovin ekologicky a zdravotně nezávadnou/šetrnou cestou.