Klamml Klettersteig (D)

Jedná se o kratší zajištěnou cestu, kterou si můžete zpestřit turistický výstup na chatu Gruttenhütte z Wochenbrunner Almu. Součástí zajištěné cesty je krátký lanový most přes rokli Klamml. Na parkoviště u Wochenbrunner Almu vyjedete po zpoplatněné silničce z městečka Ellmau.

 

Nástup:

Od Wochenbrunneralmu se dejte širokou, ale příkrou cestou k chatě Gaudeamus a přední odbočte doleva po

cestě 824. Odtud je již cesta značně kamenitá, ale již méně příkrá. Cestou minete krátkou cvičnou skalku a

prostoupíte jednoduchou ferratkou za A.

 

Popis výstupu:

Zajištěná cesta má dvě části, které od sebe odděluje rokle Klamml. Do první lehčí části nastoupíme za B a pokračujeme přes B/C do pasáže za C. Dál je výstup klasifikován převážně za B až k lanovému mostu. Přes nízké hodnocení obtížnosti kroky vyžadují dobrou práci nohou po drobných stupech. Krátký lanový most překonáváme za B/C. Po překonání mostu vstoupíme do stěnky, kterou za D přelézáme po kramlích doleva šikmo vzhůru až za hranu za C a C/D.

Oproti první části bych řekl, že druhá část je nadhodnocena. Za hranou snadněji a dál po hraně za C a C/D. Výlez z cesty je za A.

 

Sestup:

Lano nás vyvede na pěšinku po které dojdeme na turistickou cestu č. 824 jdoucí od chaty Gruttenhütte. Chatu vidíme vlevo. Nabízí občerstvení a nocleh. Po cestě 824 se dáme podle ukazatelů doprava. Za nedlouho se během sestupu napojíme na naši již známou výstupovou cestu kterou sejdeme k parkovišti.

 

Souhrn důležitých údajů:

Oblast: Rakousko - Wilden Kaiser

Obtížnost: D

Převýšení: 100m

Čas výstupu: 0:45

Nástup: 1:15

Sestup: 0:45

Nadmořská výška: 1600 m n.m

GPS parkoviště: 47.5411344N, 12.3194683E

Wochenbrunneralm

Datum výstupu: 9/2023


Fotogalerie