Hirschinger Klettersteig (C)

Zajištěná cesta Hirschinger vede po hřebeni vrcholu Hirshkarpitze s výškou 2119 m n.m. Vrchol se tyčí nad městem Bad Hofgastein. Cesta je klasifikována obtížností C a její varianta obtížností D/E. Součástí výstupu je i Flying Fox, který lze však obejít. V okolí je i řada dalších pěkných zajištěných cest na věžev okolí příjemného areálu Gastein.. Do areálu se dostanete nejlépe lanovkou na Kleine Scharte. Zde popíšeme výstup variantou za D/E.

 

Přístup:

Z horní stanice lanovky na Kleine Scharte se dáme doprava kolem jezírka a posléze dle značení Klettersteig sestoupíme směrem k rozeklanému hřebeni, který končí na vrcholu Hirschkarspitze s křížem, k nástupu u spodní věže hřebene.

 

Popis výstupu:

Výstup zahájíme hned zpočátku ostře za C/D, které záhy přejde v převislé místo za D/E. Po přelezení tohoto silového úseku opět namáhavě za C/D na hranu a po ní za C, později za B na ostrý vrcholek první věže. Vrcholek obejdeme za B zleva. Zde se obě varianty načas spojí. Následuje přechod lanového mostu za B na hřebínek. Po hřebínku snadno pod další z věží. Stěnou věže obtížněji zprvu za D ( nápis D/E neodpovídá náročnosti ) později za C při hraně na vrchol druhé věže s úchvatným a exponovaným výhledem. Z věže na nás čeká přelanění stylem Flying Fox. Kdo chce Flying Fox vynechat, může sejít z věže za D a přelanění podejít. Po přelanění pokračujeme snadným hřebínkem za B k výlezu za C na vrchol Hirschkarspitze - 2119 m n.m.

 

Sestup:

Z vrcholu dolů po hřebínku.

Shrnutí:

Oblast: Gasteinertal, Rakousko
Obtížnost: C, var. D/E
Převýšení: 90 m
Čas výstupu: 40 min
Nástup: 10 min
Sestup: 10 min
GPS parkoviště: 47.16727N, 13.09881E
Datum výstupu: 7/2022

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie