High Point Jak vyrábíme?

I

Návrhy a design

Inspirace, nápady, zpětná vazba testovacího týmu i našich zákazníků, životní cyklus výrobku a v neposlední řadě technologický vývoj – to všechno jsou impulsy vedoucí k vytvoření nového modelu. Jde o úvodní proces zasahující do všech oddělení firmy a každý nový model v této fázi výroby je výsledkem mnohdy náročné komunikace. Úkolem designového oddělení je následně nakreslit takový výsledek do finální podoby výrobku.


PokračovatII

Výběr materiálů

I ty nejlepší nápady a bezchybný design se neobejdou bez kvalitního materiálu. Přestože Česká republika bývala kdysi textilní velmoc, pro požadovaný materiál je mnohdy nutné dojet až na druhý konec světa. Volba vhodného materiálu je velmi náročný a dlouhodobý proces, který zahrnuje i výrobu vzorků, prototypů a důkladné testování. V současné době spolupracujeme s renomovanými dodavateli z Japonska, Itálie, USA nebo Jižní Korei a díky mnoholetým zkušenostem a působení na trhu máme stále aktuální informace o dění na poli materiálů.


PokračovatIII

Tvorba střihu

Skvěle padnoucí střih je výsadou a znakem precizní výroby. Technická příprava výroby, zahrnující i tvorba střihu je důmyslná činnost, která vyžaduje nemalé zkušenosti, bohatou představivost při modelování výsledného výrobku, velmi dobré znalosti o materiálech a v současnosti také práci s odpovídajícím softwarem. Na konci tohoto procesu je střihová dokumentace určená k použití dalšího pracovního stupně.

 


PokračovatIV

Polohování střihu

Proces polohování se zabývá uspořádáním jednotlivých střihových dílů na materiál, jejímž výsledkem je střihová poloha. Nakreslená střihová poloha se nazývá polohový plán. Pro nákres střihové polohy se používají střihové šablony, které mají příslušné značky potřebné při technologickém zpracování a výrobě konečného výrobku. Určením správné polohy jednotlivých střihových šablon se zajistí nejen potřebná a požadovaná kvalita výrobku, ale i minimální spotřeba materiálu.


PokračovatV

Vyřezávání dílů

Podobně jako v jiných odvětvích i výrobky v oděvnictví vznikají z nejrůznějších dílů a komponentů. Základem je ve většině případech vnější materiál, chcete-li látka. Hlavní díly se vyřezávají pomocí vytištěných střihových šablon. V našem případě jde o vyřezávání ruční a o to větší důraz musí být kladený na přesnost jednotlivých „výřezků“.


PokračovatVI

Kompletace dílů pro výrobu

Důkladná příprava je základem úspěchu a to ve výrobním procesu platí dvojnásob. Rychlé změny jednotlivých modelů na výrobní lince a malosériová výroba generují neustálou potřebu dodávat jednotlivým výrobním procesům s dostatečným předstihem jednotlivé díly „mozaiky“, ze které vzniká výsledný produkt. Samotná kompletace je činností, které předchází s dlouhodobým předstihem přesné výrobní plánování.


PokračovatVII

Aplikace logotypů

Více než 120 produktů z nabídky High Point představuje mnoho variant aplikací loga a dalších potřebných nebo designových popisů, které na výrobcích najdeme. Každý materiál vyžaduje jinou technologii, každý designový nápad pracuje s nejrůznějšími barvami, velikostmi apod. Standardně pro „branding“ používáme technologii strojního vyšívání, sítotisku a dalších transferových metod z vlastního strojního vybavení


PokračovatVIII

Šití

Šití je srdcem naší výroby. Už od samotného počátku novodobé historie výrobní tradice rodiny Schwarzkopf šijeme výhradně v České republice. Za tu dobu jsme získali mnoho velmi cenných zkušeností a znalostí. Náš technologický park zahrnuje celou řadu kvalitních šicích strojů pro nejrůznější metody šití a švů. Za zmínku stojí tzv. štepování švů zvyšující pevnost švu a jeho voděodolnost.


PokračovatIX

Lepení švů

Membránové oblečení je naší doménou a již mnoho zákazníků se přesvědčilo, že do hardshellových výrobků (bundy, kalhoty, klobouky aj.) High Point jednoduše nezatéká. Kromě používání vysoce kvalitních membránových materiálů, v našem případě značky Blocvent, je klíčem k nepromokavosti dokonalé podlepení švů. Jde svým způsobem o opravu, zalepení perforace laminátových materiálů vzniklé sešitím jednotlivých dílů. Švy se podlepují za vysokého tlaku a teploty speciální páskou s vysokou trvanlivostí a odolností. Pro dokonalý vzhled a co nejvyšší vodní sloupec je podmínkou kvalitní páska, proto používáme pouze značkové pásky s nejvyššími parametry.


PokračovatX

Dokončovací práce

Finalizace výrobního procesu je fakticky poslední fází výroby, kdy jsou na výrobky aplikovány nejrůznější komponenty zajišťující kompletní funkčnost. U hardshellových modelů je hlavní dokončovací fází drukování - tedy instalace druků např. pro správné těsnění légy nebo pohodlné zapínání kapuce apod.


PokračovatXI

Výstupní kontrola

Za kvalitu ručíme a to nejen díky popsaným zásadám a postupům v celém výrobním procesům, ale i díky výstupní kontrole. S tou největší pečlivostí kontrolujeme každý výrobek. Nejde jen o další krok ve výrobě v podobě kontroly kvality. Jsme si vědomi, že naše výrobky často míří do extrémních podmínek a zákazníky, kteří se na nás s důvěrou obrátili, jednoduše nemůžeme zklamat.


PokračovatXII

Balení

Není výjimkou, kdy výrobky High Point putují daleko za oceán. V našem případě nezáleží, zda jde o Norsko, Japonsko nebo třeba Liberec či Šumperk. Zakládáme si na tom, že i vybavení výrobku etiketou, informacemi o modelu, použitých materiál a odpovídající zabalení jsou detaily, které tvoří celek. V našem případě i závěreční balení je krok neméně důležitý jako jakýkoliv v celé výrobě.


PokračovatXIII

Expedice

Včasnou a bezchybnou expedici jistě ocení jak koncový zákazník, tak i zákazník velkoobchodní. Expedicí v našem případě se rozumí cestu výrobku ze skladu přes expediční oddělení, kurýrní službu až k vám. Využíváme převážně služeb České pošty pro zahraniční zakázky většinou služeb společnosti DHL.


PokračovatXIV

Prodejní servis

Dokonalá znalost kompletní produktové řady, materiálů a milý hlas našich kolegů Veroniky nebo Vladimíra je zárukou rychlého vyřízení všech vašich požadavků a dotazů. Jsme k dispozici každý všední den a v našem outdoor shopu i v sobotu v dopoledních hodinách. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.