Complete Alpha Jacket - recenze od Honzy Špičky

Je to bunda, nebo je to mikina? Ono je to hlavně jedno. Complete Alpha Jacket od HIGH POINT je prostě kousek, kterej musíš mít v šatníku. Za mě se jedná o super univerzální bundu, kterou oceníš jak v horách, na túře nebo i ve městě, když jdeš na po-expediční pivo.

Bunda je vyrobena z těch nejlepších materiálů jako je Pertex Quantum Air na povrchu pro ochranu proti vodě a větru a je celá zateplená materiálem Polartec Alpha pro udržení vašeho tepelného komfortu. Jako bonus, jsou všechny tyto materiály vyrobené ekologickou cestou a využívající mimo jiné recyklované materiály. Toto může znít jako klišé a svět takto nezachráníme, ale pokud existuje možnost, jak rozumně využít staré plasty, tak jsem jedině pro.

 

Complete Alpha je šita spíše ve „slim“ střihu, takže nikde nevlaje, hezky sedí na tělo a krásně zapadne do konceptu „cibule“ při oblékání do hor. Pohodlně přes ni oblečete další izolační a ochranné vrstvy, jako je například membránová technická bunda Protector od HIGH POINT. Bunda má dvě kapsy na zip YKK, umístěné výše na hrudníku, tak aby byly pohodlně dostupné při zapnutém bederáku batohu, nebo při oblečeném sedáku. Hlavní zip bundy je plastový a i v rukavicích a náročných povětrnostních podmínkách není problém ho zapnout. 

Celá bunda včetně rukávů a kapuce je vyteplená Alphou a rukávy mají na konci elastický lem, aby vám ani trochu tepla zbytečně neutíkalo ven. Kapuce je dostatečně velká, aby se pod ní vešla helma, ale zas ne moc velká, aby vám překážela a vlála ve větru. Navíc je vybavena stahovací gumičkou s brzdičkou. Obdobné stahování najdeš i na spodním lemu bundy. 

 

Osobně jsem používal jak samostatně, jako mikinu, či bundu, ať už do hor, do skal, nebo do města; nebo jsem jí zahrnul do své horské výbavy, kde mi na mnoho akcích nahradila péřovou bundu. Měl jsem jí s sebou při několika výstupech nad 5000 m.n.m v Peru a Bolívii a zatím jednou nad 6000m na Huayna Potosí v Bolívii, kde jsem jí přesně použil místo péřovky, jako izolační vrstvu. Několik vrstev pod ní a HIGH POINT Protector hardshell na vrch. Na tepelný diskomfort si opravdu stěžovat nemohu. 

Můj hlavní dojem z této bundy je, že hřeje okamžitě, bez ohledu na povětrnostní podmínky, prostě si jí obleču a hned je mi teplo. Dokonce, i když fouká nebo je bunda lehce vlhká tak hřeje. Což jsou asi hlavní slabiny péřových bund, jejichž rovnocennou náhradou může Alpha být. Mluvím samozřejmě o tenkých péřovkách ve vrstvě oblečení, expediční péřová bunda je něco zcela jiného, a tato může být naopak krásně použita v kombinaci s Alphou, taktéž ozkoušeno.

Můj verdikt jednou větou:

Slušivá, pohodlná bunda, která hřeje dřív, než si ji nasadíš. Je to kousek oblečení, který ti ve skříni nesmí chybět. 

Technický popis:

Jedinečná bunda s důmyslnou kombinací těch nejlepších materiálů. Celá bunda je zateplená špičkovou izolací nové generace Polartec® Alpha Direct, což je materiál s vysokým komfortem a skvělou hřejivostí. Všechny materialý jsou navíc vyráběny tak, aby jejich ekologická, resp. neekologická stopa byla pokud možno co nejmenší, například využitím recyklovaných plastů. Pokud hledáš univerzální, skladnou, prodyšnou bundu, zateplenou a větruvzdornou v uvedených oblastech, která padne přesně na tělo a nebude tě nijak omezovat v pohybu, je Complete Alpha je ta pravá volba.

Materiály:

Pertex® Quantum Air - 100% Polyamid s ekologickou vodoodpudivou úpravou bez přítomnosti PFC

Polartec® Alpha ®  Direct 136 g/m 2 - 100% Polyester - Made in USA

Bundu můžeš objednat u nás na eshopu.

Autor: Honza Špička - Špičouni jdou do světa


Fotogalerie