Jak vybrat sportovní ručník a jak se o něj starat?

Sportovní ručník je důležitým parťákem při pohybových aktivitách a neobejdete se bez něj ve fitku, při běhu, plavání i dalších sportech. Je nezbytný pro osušení potu či vody z těla, ale může posloužit i jako podložka na cvičení. Pojďme vybrat ten ideální pro vaše potřeby.

MATERIÁL

Materiál ručníku je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru. 

Můžete vybírat mezi rychleschnoucími ručníky, které jsou vyrobeny z mikrovlákna, rychle schnou a nabízí vynikající schopnost absorpce i kapacitu na pohlcování velkého množství vody nebo potu. Materiály použité pro rychleschnoucí ručníky zabraňují růstu bakterií, což snižuje tvorbu nepříjemných pachů. Navíc jsou lehké, sbalí do malé ruličky a nezaberou v tašce téměř žádné místo.

Bavlněné ručníky jsou klasickou volbou. Poskytují dobrou absorpci, ale mohou být těžší a pomaleji schnou než ručníky z mikrovlákna. Navíc jsou o něco méně skladné a ve sportovní tašce zaberou už nějaké to místo.

Bambusové ručníky jsou vyrobeny z bambusového vlákna, které je známé svými antimikrobiálními vlastnostmi a mimořádnou měkkostí. Bambusové ručníky nabízejí dobrý kompromis mezi absorpční schopností a rychlým schnutím.

VELIKOST

Tu si vyberte podle vašich potřeb a hlavně podle sportovních aktivit, které s ním budete chtít podnikat. 

Menší ručníky jsou ideální do fitness centra, kde vám poslouží pro osušení potu a zlepšení úchopu na strojích či činkách. Ideální jsou i na běh či aerobik pro otření potu z čela a krku. Při józe a pilates poslouží nejen pro otření potu, ale i jako podložka pod hlavu či klouby během cviků. Během jízdy na kole můžete menší ručník použít k otření potu a zlepšení úchopu na řídítkách.

Zatímco větší ručníky jsou vhodné spíše pro vodní sporty. Poslouží na osušení těla a vlasů po plavání. Mezi další sporty, kde oceníte větší ručník, může být surfování, paddleboarding. Můžete jej využít také jako podložku na lehátko. Větší ručníky mohou být použity jako podložka na cvičení při józe nebo pilates, zvláště pokud potřebujete větší prostor pro provádění cviků.

CESTOVNÍ A KEMPINGOVÉ RUČNÍKY

RUČNÍK DRYLITE - je ideální syntézou rychleschnoucího, lehkého a kompaktního. Je savější než kapesní ručník, ale zabírá jen trochu více místa v tašce. Je k dispozici v pěti velikostech - od ručníku až po velikost plážové osušky - má povrchovou úpravu "mikrosemiš". Dodává se v síťovaném úložném pouzdru.

TEK TOWEL RUČNÍK - nejplyšovější a nejabsorpčnější ručník. Mikrovlákno se cítí podobně jako váš ručník doma. Vzhledem k větší ploše povrchu (ve srovnání s ostatními dvěma ručníky) je to nejvíce absorpční v naší řadě ručníků. Pět velikostí ručníku tek - od ručníku až po velikost osušky. Je těžší než ručník Dry Lite stejné velikosti, ale stále lehký a dostatečně kompaktní pro mnoho outdoorových aktivit.

ÚDRŽBA

Správnou údržbou prodloužíte jeho životnost a zachováte jeho vlastnosti. 

Nový rychleschnoucí ručník je doporučeno před prvním použitím vyprat, optimalizují se tím jeho schopnosti a je savější.

Při praní sportovního ručníku dodržujte pokyny výrobce na štítku ručníku pro teplotu a cyklus praní. Používejte jemný prací prostředek a vyhněte se použití aviváže, která může zhoršit absorpční schopnosti ručníku. 

Bavlněné sportovní ručníky můžete sušit i v sušičce, u rychleschnoucích ručníků se tomu raději vyhněte. 

Občasné sušení na slunci pomáhá zabít bakterie a zároveň udržovat bělost bílých ručníků.