Nasenwand Klettersteig: (Na) ferraty se Sígou (E)

V obtížných pasážích navazuje jeden těžký úsek na další obtížný bez možnosti oddechu. Cesta vyžaduje vytrvalost, fyzickou sílu a dobrou lezeckou techniku. Přesto, že se dá nejtěžší úsek za E dnes nově obejít za C/D, jde stále o velmi náročný exponovaný výstup. V horní polovině je možnost ústupu do údolí za B/C. Stěna je 300 m vysoká a je orientována na jihozápad.

Výchozí bod

 Poměrně velké parkoviště na začátku obce Ginzling v v Zillertalu.

Přístup k zajištěné cestě

 Nástupu dosáhneme do 10 minut po pohodlné značené cestě.

Popis výstupu

Do stěny nastoupíme za poctivé C. Následuje lehčí traverz vpravo a další místa za C, později   jen za B/C. Po další D pasáži pak následuje velmi lehký traverz prakticky po exponované pěšince.   Do další kolmé stěny traverzujeme bez použití umělých stupů. Tou velmi těžce a exponovaně   až za D. Pro zkušeného a trénovaného lezce bude tato stěna lahůdkou. Po přelezení této nádherné   stěny zvané Bunkerwand si odpočineme v úsecích max. za B/C později jen za A až k místu, kde se   láme chléb. Zde, dříve než nastoupíme do velmi náročné a rozhodující pasáže, máme možnost   ustoupit za B/C do údolí. Dobře zvažte na základě svých pocitů a sil z předešlého úseku zda   pokračovat nebo ustoupit. Po krátkém nástupu do posledního obtížného úseku za B následují   dlouhé obtížné pasáže za C/D, krátce přerušované lehčími místy. Do nejtěžšího úseku za E    nastoupíme bez možnosti odpočinku rovnou z C/D. Tento úsek od nás bude vyžadovat maximální   rozhodnost a úsilí. Exponovaně, přes místo za E, pokračujeme stále obtížně a přímo do pasáže za   poctivé D až k výlezu do nakloněné plotny kterou snadno za B. Zde si konečně můžeme   s úlevou oddychnout. Nově se tento náročný úsek zvaný Indianerkopf dá obejít zprava za C/D.    Následují dva za sebou jdoucí lanové mosty za B. Po nich za C pod tmavý kout zvaný Nase.   Koutem nejdříve za C/D, později až za D k výlezu celé naší zajištěné cesty.  

Sestup

Na sestup se dáme vpravo od výlezu po znatelné cestě. První část sestupu je velmi exponovaná   za A/B. Jak píše německý průvodce. Pozor cestou dolů, nebezpečí pádu. Respektujte tuto radu!!   Není od věci, nechat úvaz na těle a první část sestupu si odjistit. Lano je instalováno. Asi po   100 metrech je již cesta pohodlná, ale místy stále opatrně. Sestup nám potrvá cca 30 min.  

Shrnutí

 • Oblast: Rakousko, Zillertal, obec Ginzling.
 • Obtížnost: E ( C/D )
 • Převýšení: 310 m (vlastní ferrata)
 • Čas výstupu: 2,5 hod (vlastní ferrata)
 • Nástup: 10 min
 • Sestup: 30 min
 • Čas celkem: 3,25 hod
 • Převýšení celkem: 340 m
 • Dosažená výška: 1310 m
 • Souřadnice: 47.101280N, 11.81032E (parkoviště)
 • Datum výstupu: 2020

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie