Drachenwand Klettersteig (Na) ferraty se Sígou (C/D var. D)

Nástupní místo:
Obec Sankt Lorenz, která leží 6 km od města Mondsee. Z Mondsee se vydáme po B 154 směrem na Bad Ischel.

Popis přístupu:
Auto zaparkujeme nedaleko Gasthof Drachenwand. Nad námi se zde tyčí Drachenwand (Dračí stěna) s vrcholem ve výšce 1060 m, která je nejpůsobivější kulisou v okolí Mondsee. Charakteristické je skalní okno na vrcholu stěny. Od hospody se dáme podle ukazatele Drachenwand k lesní kapličce Thekla Kapella. Kousek za ní již následujeme směrovku na Klettersteig. Cesta je dobře značená a k nástupu nám potrvá asi 25 min.

Popis výstupu:
Nástup do zajištěné cesty nám umožní dva za sebe navazující kovové žebříky. V případě deštivého období nás čeká i překročení vodopádu. Dál poračujeme členitým a snadným terénem většinou za A a B. Je zde i dostatek míst k odpočinku. Jediné obtížnější místo za C je v polovině výstupu před místem s možností dát se vlevo do varianty za C/D a nebo vpravo přes exponovaný zavěšený most s lavičkou na jeho konci. Varianta přes most je výrazně méně obtížná. Pokud si zvolíme levou variantu, čeká nás překrásný, vzrušující a exponovaný úsek výstupu. Obě varianty se později opět setkávají na exponovaném a rozeklaném hřebínku většinou za B, který nás dovede až na vrchol s křížem a skalním oknem. Odměnou za úsilí je nám krásný panoramatický výhled na jezero Moondsee a jeho okolí.

Sestup:
Sestup je dosti strmý a vede po normální turistické cestě. I ta je však opatřena místy žebříky a ocelovým lanem. Přesto, že jde o sestup, je třeba počítat, že jeho součástí je prudký výstup s převýšením asi 80 m z rokle Klausbachschlucht. Chodeckým tempem nám sestup zabere přes hodinu.

Shrhutí:

Oblast: Rakousko, Solná komora, Mondsee
Obtížnost:
 C, varianta C/D
Převýšení: cca 560 m  
Doba: výstup 2 - 2,5h, sestup cca 1,5h
Datum výstupu: 2018  
Souřadnice: 47.8113869° ,  13.3577811°

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie