Kitzklettersteig (C/D)

Oklasifikování cesty je mimořádně přísné. Cesta je sportovního vytrvalostního charakteru a vhodná pouze pro připravené lezce. Ti opravnu mimořádně zdatní si zde mohou vyzkoušet variantu za E/F. U vchodu si lze půjčit ferratové vybavení a nebo pouze přilbu:, která vás ochrání před úrazem hlavy v nízkých průrazech ve skalách.

 

Nástup:

Z parkoviště, které se nachází bezprostředně u vchodu do soutěsky projdeme po zaplacení skrze turnikety do uzavřeného prostoru areálu. Pokračujeme po bezpečném chodníku se zábradlím kolem vysokého vodopádu vzhůru vystavěnou stezkou až k ukazateli klettersteig. Zde doprava vzhůru podél úpatí cesty Klammfloch za B/C k nástupu.

 

Popis výstupu:

Ihned zpočátku nám nezbývá, než se rozhýbat v dlouhém a poctivém déčku s absencí míst k odpočinku. Horní polovina spodní části je pak za poctivé CD. Výlez ze spodní části je za krátké C, které nás dovede k lanovému mostu přes roklinku. Přechod je za A/B. Po překonání mostu se ocitáme na široké římse. Odtud buďto doleva průrazem ve skále do varianty za E/F, nebo jako v našem případě doprava po římse za A k místu, kde cesta pokračuje vzhůru. V tomto místě je také možnost úniku ze stěny. Ze římsy namáhavě a exponovaně za D později za C/D až ke krátkému úseku za C. Poté opět řádně přituhne za C/D až do vhloubení, které opouštíme v místě kde se setkáváme s variantou E/F velmi obtížně a exponovaně za D až k výlezu k Flying Fox. Po absolvování Flyingfoxu následuje snadný traverz maximálně za C až k sestupu na chodník. Ten je zpočátku za C/D později za C a závěr za B/C.

 

Shrnutí:

  • Oblast: Rakousko, Goldberggruppe okres Zell am See
  • Odtížnost: D ( velmi težké ), var. E/F
  • Převýšení: 180 m
  • Čas výstupu: 120 min
  • Nástup: 20 min
  • Sestup: 30 min
    GPS parkoviště: 47.28937N, 12.97595E
  • Datum výstupu: 6/2022

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie