Kitzbüheler Horn Klettersteig (C/D)

Jedná se o pěknou s krásnými výhledy do okolí zajištěnou hřebenovou cestu za C/D, přerušovanou chodeckými pasážemi za A. Cestou narazíte na dva krátké úseky klasifikované za C/D. Přesto bych ji doporučil i mírně pokročilým lezcům. Spíše jak C/D bych tato místa klasifikoval jako C+. Navíc tři lezecké skalní bloky jsou přerušovány technicky snadnými chodeckými úseky s možností odpočinku. Skála je pevná a členitá s možností využití přírodních postupových bodů. Chodecké úseky budou po dešti místy bahnité a proto pozor na uklouznutí. Závěrečná travnatá stráň je dosti příkrá a proto i zde pozor na uklouznutí.

Nástup:

Nejlépe, když vyjedete z dolní stanice lanovky Harschbichl v St. Johann in Tirol do její horní stanice - 1604 m n. m. Odtud je již naše zajištěná cesta dobře vidět. Po možném občerstvení v místní restauraci se vydejte po Ludwig  Scheiberweg, která vede na vrchol Kitzbüheler Horn - 1996 m n. m. Projdete kolem vlevo vytyčené cvičné ferraty. Pokud se u ní nezdržíte, pokračujte stále dál až k ukazateli Klettersteig. Zde cestu Ludwig Scheiberweg opustíte a po vlevo stoupající pěšince dojdete k nástupu ve výšce 1850 m n. m.

 

Popis výstupu:  

Do prvního skalního bloku nastoupíme za B/C. Poté pokračujeme úsekem za C přerušovaným lehčími místy až k úseku za C/D v horní části 1. bloku. Výlez do první chodecké části je za B/C. Do druhého skalního bloku nastoupíme opět za B/C. Následuje další krátký úsek za C/D, který přechází před výlezem do druhé chodecké části, do úseku za C. Třetí skalní blok je za C s jedním místem za B/C. Po přelezení třetího skalního bloku se dostaneme na delší, ale již lehkou hřebenovku pouze s jedním krátkým místem za C. Příjemná závěrečná hřebenovka nás dovede na travnatou stráň.Tou se dáme příkře vzhůru, již bez zajištění, po chodecké pěšince až k vrcholové bezpečnostní zábraně, kterou pomocí schůdků snadno překonáme. Ve stráni pozor na uklouznutí po mokré trávě!

Z vrcholu jsou nádherné výhledy na okolní kopce. Protože je však oblíbeným cílem turistů a ambiciózních bikerů, čekejte zde hodně lidí. Je zde i restaurace a četné atrakce pro děti včetně lehkých ferrat. Vede odtud lanovka do obce Kitzbühel.

 

Popis sestupu:

Sestup z vrcholu je snadný a atraktivní. Sestupujeme podél skalek, skalních oken a dokonce projdeme skalní branou. K tomu všemu se těšte na překrásné výhledy, především na hřeben Divokého císaře - Wilder Kaiser. Celý okruh je dobrodružná a krajinově velkolepá záležitost. K horní stanici lanovky Harschbichl sejdete za 45 minut.

 

Shrnutí:

  • Oblast: Rakousko, Kitzbüheler Alpen
  • Obtížnost: C/D
  • Převýšení: 150 m/390 m
  • Čas výstupu: 60 min
    Nástup: 45 min
  • Sestup: 45 min
  • Vrchol: 1996 m n. m.
  • GPS: Parkoviště 47.5178469N, 12.4266053E
  •  Nástup: 47.47799N, 12.43047E

Fotogalerie