Sisi Klettersteig- (Na) ferraty se Sígou (D)


Výchozí bod:

Parkoviště Loserhütte ( 1504 m, zastávka autobusu) kam dojedete po zpoplatněné silnici. Loser Panoramastraße z obce Altaussee. V době našeho působení 16 EUR. Další větší město je Bad Aussee vzdálené cca 2 km od Altaussee.

Přístup k Ferratě:
Od parkoviště u chaty Loserhütte pokračujte kolem chaty po turistické cestě č. 254. Za 500 m u lavinových zděných zábran odbočuje značená pěšina doprava vzhůru sutí k nástupu. Ten je však až za hranou viditelné stěny. Tu již nakonec vidíte i od turistické chaty. K nástupu dojdeme cca za 30 minut. Je označen. Kousek vpravo od nástupu je jeskyně.

Popis výstupu:
Sisi Klettersteig je mimořádně zdařilá, exponovaná zajištěná cesta s pasážemi za poctivé D a C/D. Hned po nástupu nás potrápí pilířek za C/D. Po něm přijde lehčí úsek za A až A/B. Následují úseky, kde se musíme opět řádně snažit v místech za C/D a D. Posléze si opět oddychneme v místech za A až A/B, která nás dovedou na travnatou polici s vhodným místem pro odpočinek. Radím ho využít, neb po následujícím snadném traverzu dojdeme ke klíčovému místu celé cesty. Tím je lahůdková exponovaná kolmá stěna za D. Tomuto obtížnému místu se však lze vyhnout únikovou cestou za A. Únik je označen a nachází se na polici před vstupem do klíčového místa. Po překonání klíčového místa následuje C/D a dál již snadno na vrchol s křížem a nádherným výhledem na jezero a okolí.

Popis sestupu:
Po turistické cestě č. 255 snadno a bez potíží sejdeme k Loserhütte za 30 minut.

Shrhutí:

Oblast: Rakousko, Solná komora, jezero Altausseer, obec Altaussee.
Obtížnost:
 D
Převýšení: 190m 
Výstup: 1,25 hod. (vlastní ferrata)
Nástup: 30 minut
Sestup: 35 min
Celkový čas: cca  2,5 hod.
Dosažená výška: 1837 m
Datum výstupu: 2019   
Souřadnice: 47.65897° , 13.77156° (nástup)

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie