Ferrata Rino Pisetta - (Na) ferraty se Sígou (E)

Nástupní místo:
Obec Sarche, která leží cca 22 km od Riva del Garda směrem do Trenta. Parkovat lze např. na Piazza Cason Ros kousek za kruhákem, do kterého ústí zleva silnice SS 237 z Madony di Campiglio.

Popis přístupu:
Ferrata vede pravou částí stěny hory Dain Picol tyčící se přímo nad Sarche. Stezku k nástupu, která je značena červeno-bíle již od autoservisu v Sarche, je třeba pečlivě sledovat. Může nás totiž snadno svést z cesty řada falešných odboček. Volte vždy spíše možnost vpravo. Asi po 45 minutách úmorného stoupání dorazíte k nástupu, který je označen cedulí.

Popisy cest:
Ferrata je opatřena ocelovými lany, ale je téměř bez umělých chytů a stupů. Praxe s lezením na tření nám zde ušeří rozhodně hodně sil. Hned nástupní stěna nás uvítá silovým a exponovaným lezením.V dolní polovině cesty se sřídají těžké kompaktní pasáže až za E s minimem stupů s poněkud lehčími traverzy po římsách. V horní třetině cesty se dostaneme do trochu snažšího terénu, ale stále nás tu překvapují další a další úseky s náročnými místy. Celkově ferrata patří mezi velmi náročné. Pro možný pád kamenů jde o objektivně nebezpečný  výstup s velkými nároky na fyzickou sílu a vytrvalost. Stěna může být navíc vystavena spalujícímu slunci s minimem stinných míst. Pamatujte proto na zásoby tekutin.

Popis sestupu:
Sestupová cesta vede druhou stranou hory lesem, až do obce Ranzo. Zde je možnost občerstvení. Od obce doporučujeme použít silničku a setoupit po ní k jezeru Toblino a odtud po silnici při jezeru do Sarche. Dolů vedou i kratší cesty. 

Shrhutí:

Oblast: Via Ferrata Rino Pisseta - Itálie, oblast Lago di Garda, Sarche  
Obtížnost:
 E
Převýšení: 450 m
Doba: 45 min k nástupu, 3 i více samotná ferrata, 1,5 hod sestup
Nástup: červeno-bílé značení začíná hned u autoservisu v obci Sarche. Přístup náročný s převýšením asi 350 m, orientačně místy komplikovaný.  
Sestup: zdlouhavý a do obce Ranzo špatně značený. 
Datum výstupu: 2005
Souřadnice: 46.05256° , 10.95213°

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie