MOUNTAINIA horští vůdci & HIGH POINT

Tato povedená partička kluků ze Slovenska jde příkladem všem lidem v outdooru. Být profesionálem v tomto oboru není jen o lezení, zkušenostech v horském terénu a první pomoci. Jde také o disciplínu, smysl pro zodpovědnost a touha po adrenalinu zároveň.

Díky tomu, že tvoří skupinu, mají možnost aby každý z nich dělal především to co ho nejvíce naplňuje, provázet na místa, která jim nějakým způsobem přirostla k srdci.
Tito chlapi brouzdají končinami hor, zažívají ty největší extrémy, není to jen jejich hobby, ale životní styl…

Stejně jako sami na sebe se musí spoléhat na jejich osobní vybavení. V průběhu nenadálých situací totiž není prostor pro chyby a méně než 100% funkčnost jednotlivých částí výbavy. Do jejich výzbroje patří hlavně oblečení. Každodenní pohyb s sebou nese řádnou dávku zátěže a tedy požadavek na vysokou odolnost a životnost, tedy kvalitu zpracování.

To co je pro HIGH POINT synonymem je absolutní důraz na perfektní zpracování, špičkovou kvalitu materiálů a co nejmenší zátěž pro životní prostředí. Proto jsme se rozhodli spolupracovat. Od letošního roku 2020 jsme udělali společný krok vstříc vývoji produktů s horskými vůdci UIAGM.

Je nám ctí představit Vám nový přírůstek do rodiny HIGH POINT TEAM.

PETER KÖTELEŠ 

20 - let lezení a lyžování, doprovázené úspěchy ale i pády na mně zanechaly trvalé následky. Nakazil jsem se vášní pro hory. Na svět se dívám jinak než většina lidí, snažím se své sny měnit ve skutečnost a trávit co nejvíce času v horách a v přírodě. Před nástrahami města jsem utekl i s rodinou pod Tatranské štíty kde jsme trvale zapustili své kořeny.

Mám za sebou pár poznávacích zájezdů v severních stěnách Matterhornu, Piz Badillo, na hřebenech Mt.Blanc, zlezené stěny Tatranské v létě iv zimě, měl jsem možnost lézt na skalách v Čechách, Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Itálii, Francii, Španělsku, Norsku sjel jsem na lyžích pár kopců v domácích Tatrách i Alpách, prošel ledovce, bivak na hřebenech i v sněhových záhrabech pod stěnami ... Jednoduše vím, do čeho s vámi jdu. :-D

PAVOL LUTIŠAN

Hory z nás dělají lepší lidi, na horách v sobě objevíš lepší já a mě to jednuše baví 

ROBERT VRLÁK 

Horolezectví a skialpinismu se věnuji již více než 30 let. Začínal jsem v HDM James Bratislava. V mládí jsem hodně cestoval po Evropě, Skandinávii, Asii, Severní Africe a Severní Americe. Rád se pohybuji na skále, sněhu nebo v ledu. Působil jsem ve více oblastech od malých skalek až po vysoké hory. Mezi nejznámější patří Vysoké Tatry, Yosemity, Alpy, Dolomity, Kavkaz, Alborz / Irán, Cordillera Blanca / Peru a jiné oblasti. V současnosti pracuji jako horský vůdce UIAGM.

MIROSLAV ČERNO

V horách jsem byl, jak se říká, od narození. Narodil jsem se v Banské Bystrici 15.2.1975. S rodiči jsem chodíval do hor celý rok - v létě i v zimě. Sotva jsem chodil a od země mě téměř neviděli, ale na Turecké - Krížna, Donovalech, Šachtičky, či Chopku jsem už lyžoval. Brzy skialp, strmé žlaby, lezení na Kalamárke a v okolí Banské Bystrice. Později všude, kde mě vítr a kamarádi zavedli - Alpy, Andy, naše Vysoké Tatry ... Každý lezecký pohyb mám rád, ale zimní mixové lezení je asi top, hlavně s přáteli v severní stěně Ďumbiera.

Příroda - hory, mi dali všechno co mám. Pokoru, úctu, toleranci ... Přátel - kamarádů, manželku Majku a naše dvě dcerky. Díky tomu si myslím, že nežiji prázdný život.

Můj přirozený posun byl stát se horským vůdcem. Pokud budu moct co jen trošku z toho co jsem zažil já, zprostředkovat i jiným, vidět je šťastné, pak to má smysl.

Motto? "Když přesvědčíš rozum, dokážeš všechno. Aby ženám dobře bylo :)"

 


Fotogalerie