Mgr. Peter Köteleš horský vůdce

Mgr. Peter Köteleš přezdívaný Helmut - lyžař a lezec,  vystudovaný  geolog a  horský vůdce, takže skály a hory se staly jeho osudem.

Těch 20 let lezení a lyžování doprovázených úspěchy ale i pády na mně zanechalo trvalé následky. Nakazil jsem se vášní pro hory. Na svět se dívám jinak než většina lidí. Snažím se své sny měnit ve skutečnost a trávit co nejvíce času v horách a přírodě. Před nástrahami města jsem i s rodinou utekl pod Tatranské štíty, kde jsme trvale zapustili kořeny.

Mám za sebou několik poznávacích zájezdů v severních stěnách Matterhornu, Piz Badillo, na hřebenech Mt. Blanc a zlezené Tatranské stěny v létě i v zimě. Měl jsem možnost lézt na skalách v Čechách, Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Itálii, Francii, Španělsku nebo Norsku. Sjel jsem na lyžích pár kopců v domácích Tatrách i Alpách, prošel ledovce, bivakoval na hřebenech i v sněhových záhrabech pod stěnami. Jednoduše vím, do čeho s vámi jdu   :-D

Oblíbené jsou Vysoké Tatry - v létě i v zimě tam je stále co objevovat, velmi rád vyrážím i do Alp - pro mne určitě top destinací je francouzské Chamonix s perfektní kombinací lanovka-led-sníh-žula.


Fotogalerie