Erupce sopky na Islandu poblíž hory Fagradalsfjall

Po mnoha otřesech trvajících již několik měsíců, se sopka začala probouzet 19. března 2021 poblíž hory Fagradalsfjall. Po 6.000 letech a asi 800 letech od poslední erupce na poloostrově.
Nejen že se probudila o něco více, než mnozí čekali, ale probudilo se i obrovské množství lidí, kteří pomocí fotoaparátů a dronů získali jedinečnou možnost získat záběry, které se již možná nikdy opakovat nebudou.

A to by nebyl HIGH POINT, aby u toho nebyl, nebo alespoň někdo z našich ambasadorů :) 

Překvapení, nebo to bylo jasné, že ten nejpovolanější z nejpovolanějších si v ten moment sebral svoji výbavu a nepromeškal první možnou cestu přímo na Island ? 

A není to nikdo jiný než Petr Juračka, sběratel těch nejbláznivějších zážitků na světě! Společně s Guntherem Kletetschkou patřící mezi věděcké ikony v České republiky. 

Díky jeho obrovskému talentu a skvěle nastavené technice dokázal Petr pořídit opravdu obdivuhodné záběry. V ten moment, kdy jsem viděl co se vlastně na místě dělo, mi běhal mráz po zádech. Podle fotografií můžeš vidět opravdovou nádheru, kterou nám příroda ukázala.
Naštěstí v tomto případě nádheru, ne vždycky totiž výbuch sopky znamená hezkou podívanou.. 

Lidé si dokonce na lávě opékali párky, jelikož erupce nabídla rozlehlé potůčky lávy v okolí kráteru. Neuvěřitelný zážitek pro ty, kteří byli na místě. 

Nenech si ujít velkou online přednášku Soptící ISLAND
kupuj vstupenky:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/24470-online-soptici-island-petr-juracka-ihned-po-navratu

Nebo si o lístky zasoutěž na našem FB a IG / highpointcz

Děkujeme Petře, že jsi takový blázen :)


FotogalerieDoporučujeme