Petr Jan Juračka cestovatel, fotograf, hydrobiolog

Petr Jan Juračka je jeden ze současných předních fotografů přírody. Jeho oborem jsou fotografie přírody, které mnohdy ukazují nečekané příběhy fenomény, kterým se Petr mj. věnuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Jako přírodovědec, ale také jako fotograf a dokumentarista procestoval s fotografickou a filmařskou technikou Afriku, Asii, Grónsko, střední Ameriku a nedávno krátce cestoval také do Jižní Ameriky, Austrálie či Japonska. Jeho spolupráce se značkou High Point započala v roce 2016, kdy se stal jedním z našich ambasadorů po slavném návratu z K2 po boku Kláry Kolouchové, pro kterou byla tato expedice jejím prvním pokusem o vrchol druhé nejvyšší hory planety.

Po boku Petra, tedy spíše všude po jeho těle, jsme stáli na všech jeho následujících výpravách, včetně Kilimandžára s Garettem Madisonem, Ama Dablam s Honzou Trávníčkem a Márou Novotným, či při kratších výpravách po světě za fotografováním.

Na svém kontě má Petr již několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi, a to na TV Nova v rámci Magazínu Víkend, ale také svůj vlastní seriál na internetové televizi Mall.TV. Nejznámějším filmovým počinem, na kterém se však podílel, byl film Who's Who in Mycology, na němž Petr pracoval více jak rok a jehož vedlejším produktem byl rovněž jeden díl Petrovy divočiny. Tento krátký, a poněkud nezvyklý hraný film režisérky Marie Dvořákové získal prestižního studentského Oscara v Las Vegas v roce 2018.Fotogalerie