GraylGrayl je značka pocházející z amerického Seattlu, za jejímž vznikem stojí dobrodruzi, kteří za sebou mají stovky nocí ve stanu v odlehlých částech světa. Tam, kde pitná voda není tak snadno k nalezení, ale je stejně důležitá jako kdekoliv jinde.

Zkušenosti z cest byly impulsem k tomu vytvořit filtrační systém na vodu v podobě praktických outdoorových lahví, které v batohu nezaberou více místa, než je nezbytně nutné. Díky nim není problém pít vodu ze špinavého potoka a mohou přijít vhod dokonce i v hotelu, kde si budete napouštět vodu z umyvadla, protože v některých exotických zemích je voda tekoucí z kohoutku čistá jen na pohled.

Návrh filtračních lahví Grayl začal jednoduchým náčrtem na ubrousek při posezení v baru, ale výrobě samozřejmě předcházel důkladnější návrh a před zahájením prodeje následovalo jejich testování v laboratoři i přímo v terénu. Rozjetí výroby výsledného produktu podpořili cestovatelé z celého světa přes platformu pro crowdfundingové financování projektů Kickstarter více než 250 tisíci dolary. Taková částka svědčí o tom, že spolehlivé filtrování vody na cestách mimo civilizaci je potřeba.

OBJEV VÍCE OD ZNAČKY GRAYL
Doporučené produkty