Skály u Radešova

Skály u Radešova

Zase kůžežer svor, ale ideální pro spojení s Dlouhou Vsí. Pokud je zima a slunce není nepřítel, dopoledne Radešov, odpoledne Dlouhá Ves. Pokud je přítelem stín, tak ráno Dlouhá Ves a odpoledne Radešov. Směrem do stran se stěna snižuje.
Oproti Dlouhé Vsi je tu více lehčích cest, přesněji 7 z 10 cest a variant je do 7. stupně včetně. Stěna je i méně převislá a o to víc musíte zapojit techniku.
Z těžších může Žolík za 8 překvapit kroky za 9-. Největším pokladem je zde Liga výjimečných 9, která má i těžší narovnání.

   

Žádný sběratel západočeských devítek by si neměl tuto cestu nechat ujít.

Z lehčích je nejpopulárnější Albatros 7 a Eso-Peso 7. I když je tato oblast k dětem přátelská, může občas projet auto.

Rodina ocení nejen blízkost řeky a s ní spojené otužování a opalování, ale i nedaleké možnosti občerstvení v Rejštejně a v kempu v Radešově.

Závěrem pár tipů pro ty, co si lezením vytvořili žízeň, a kterým i vyhládlo, výhodou bude i řidič dobrovolník. Vyplatí se zajížďka do Kašperskohorského pivovaru, vynikající kuchyně i pivo.

Přímo v Sušici láká pivovar a restaurace U Švelchů. Kdo chce sedět v přírodní kulise, ať se staví na Santosu. Ten, kdo hledá dobře načepovanou a ošetřenou plzeň či výborné jídlo, ať se staví na náměstí v restauraci PÍPA a VÝVRTKA.

A kdo potřebujete cokoli na sebe a na lezení, stavte se u nás v prodejně High Point, je to hned vedle. 

Průvodce na oblast Kalovy, Dlouhá Ves a Radešov

Vyber si u nás vybavení na lezení


Fotogalerie