Skály u Dlouhé Vsi

Skály u Dlouhé Vsi

   

 Hlavní sektor je různě převislá k západu orientovaná skála vysoká až 15 m, opět je ze Svoru, a i když je tu jen pár cest, stojí tato skála za návštěvu.

První linie se zkusily jen shora bez nýtů, následně vznikly cesty věnované legendám všech možných odvětví. Divnej Patrik 7 podle budoucího démona z Loučovic, pro komiky až komicky bouldrový Effa 7+, Metallica ještě s Cliffem Burtonem dodala Orion 8-, podle skladby Judas Priest můžete spojit boulder Pain 6C+ s cestou Killer 9- v Painkiller 9.

   

Mimochodem Killer snese srovnání s velmi lezenými „Pilulkami“ na Kaitru. Nejtěžší cestou je mírně kontroverzní Slayer 9/9+, seklý chyt je prostě trash, ovšem opakování lze spočítat na prstech ruky invalidy, co dělal na katru, a komu to nevoní,
může zkusit nástupovou variantu za 9.

Hlavně neblokujte autem vjezd do kempu.

Nástup je krátký, ale strmý, terén pod skalami byl nedávno „vytuněn“ zábranami proti řícení skal, tak se můžete i kutálet z nástupu beze strachu z pádu pod auto.
Oblast je nepřátelská vůči dětem, těm by se ale mohlo líbit koupání v Otavě.

Závěrem pár tipů pro ty, co si lezením vytvořili žízeň, a kterým i vyhládlo, výhodou bude i řidič dobrovolník. Vyplatí se zajížďka do Kašperskohorského pivovaru, vynikající kuchyně i pivo.

Přímo v Sušici láká pivovar a restaurace U Švelchů. Kdo chce sedět v přírodní kulise, ať se staví na Santosu. Ten, kdo hledá dobře načepovanou a ošetřenou plzeň či výborné jídlo, ať se staví na náměstí v restauraci PÍPA a VÝVRTKA.

A kdo potřebujete cokoli na sebe a na lezení, stavte se u nás v prodejně High Point, je to hned vedle. 

Průvodce na oblast Kalovy, Dlouhá Ves a Radešov

Vyber si u nás vybavení na lezení


Fotogalerie