Traunsee Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou (D)

Výchozí bod:
Parkoviště na východním břehu Traunsee. Příjezd od Gmundenu po silnici při východním břehu jezera až na její konec. Cca 7 kmVelikost parkoviště neodpovídá zájmu, a proto doporuučujeme dorazit brzy ráno. Praktické je i využití jízdního kola.

Popis přístupu:
Od parkoviště se dáme zpět až dojdeme cca po 400 m k označení Hans Hernler Steig. Zde začneme stoupat do svahu, zpočátku mírně a čím výše tím strměji s častými zajištěnými úseky za A až B. Asi po 2 hodinách dojdeme na místo, kde doprava odbočuje naše zajištěná cesta Traunsee( asi 1470 m). Hernlersteig vede doleva za hranu do bočního žlabu.

Popisy výstupu:
Traunstein Klettersteig je sportovní zajištěná cesta za D, která zcela odpovídá moderním trendům. Pro toho, kdo má zkušenosti a dostatek fyzické síly bude skutečnou lahůdkou a odměnou za namáhavý výstup k ní. Ferrata je mimořádně vyrovnaná s mnoha delšími úseky za D. Pokud budete mít čas, užijte si překrásné výhledy na modrou hladinu jezera hluboko pod vámi. Myslete také na to, že autor byl citlivý stavitel a většinou opatřil náročné úseky v kompaktní a oblé skále pouze tam, kde byla příroda na erozi skoupá. Naprosto výjimečný je závěr této cesty. Jistící lana vás zavedou bezprostředně na terasu Gmundner Hütte s občerstvením a možností noclehu ve výšce 1666 m. K vlastnímu vrcholu Traunsteinu vám zbývá 15 min. chodeckého terénu. Jeho výška je 1691 m.

Popisy sestupu:
K sestupu máte tři možnosti. Vrátit se stejnou cestou kterou jste vystoupili, nebo jít cestou Přátel přírody - Naturfreundesteig za B a nebo po cestě č. 410. Rozhodně doporučuji Naturfreundesteig s překrásnými vzdušnými výhledy do údolí. Technicky je náročnější, ale nedá tak zabrat kolenům jako cesta 410. Nakonec, pokud jste prošli Traunsee Kletersteigem, nebudete technickou stránku jistě řešit. .

Shrhutí:

Oblast: Rakousko, Solná komora, Gmunden
Obtížnost:
 D
Převýšení: 150m 
Výstup: 45 min (vlastní ferrata)
Nástup: 2,5 - 3 hod, A/B Hans Hemler Steig, cca 1200 m
Sestup: 2,5 hod  B Naturfreundesteig
Celkový čas: cca  6,5 hod
Dosažená výška: Traunstein 1691 m
Datum výstupu: 2019   
Souřadnice: 47.87301° , 13.8326°

Vyber si u nás vybavení na ferraty


Fotogalerie