LycraLycra® je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné značkové polyuretanové vlákno, které je registrované firmou Invista.

lycra

Vlastnosti:

Charakteristickým znakem vláken Lycra® je jejich vysoká pružnost. Vlákna jsou schopná se bez porušení protáhnout až na 7násobek své původní délky a po uvolnění působící síly se vrací zpět na svou původní délku. Vlákna mohou být zapletena samostatně nebo jsou opředená, což závisí na zvolené technologii. U materiálů s vlákny Lycra® oceníte hlavně jejich schopnost dodat materiálům větší pružnost, tvarovou stálost a lepší splývavost. Přidáním již malého procenta vláken Lycra® se zlepší přizpůsobení oděvu křivkám postavy, což přispívá k mnohem lepšímu komfortu při nošení.

Údržba:

Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem vláken Lycra® je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.

Použití, kolekce:

V některých typech našeho prádla se mohou zákazníci setkat právě s použitím značkového vlákna Lycra®, což symbolizuje umístění značkové visačky na výrobku. Značkové vlákno Lycra® je použito hlavně u výrobků, které uživatelům poskytují vyšší komfort a působí luxusnějším dojmem.