Peltonen Nanogrip Zenith Classic

Novinka Doprava zdarma
4 256
Doporučená cena 4 836, ušetříte 580Detaily produktu

Peltonen Nanogrip Zenith NIS představují vyšší sportovní řadu sportovních běžek určených na klasiku s úpravou Nanogrip - nemusí se mazat a přesto nekloužou.TECHNICKÉ PARAMETRY

 • Značka: Peltonen
 • Jádro: Air Channel
 • Vhodný styl: klasika
 • Skluznice: Nanogrip
 • Vázání v setu: Ne
 • Pohlaví: unisex
 • NIS deska součástí: Ano

Podrobný popis:

Cenově dostupnější model lyží Peltonen ZENITH určen pro náročnější lyžaře. Tento model lyží je určen na klasiku a nabízí rychlou skluznici Nano high speed. Je tedy ideální pro náročné běžkaře, kteří hledají dokonalý produkt bez kompromisů.

Technologie NANOGRIP:

 • je syntetický tekutý přípravek, který je nanesen na celou délku skluznici lyže ve výrobě
 • funguje zároveň jako skluzový a odrazový vosk
 • dá se použít do podmínek od +10° do -20°C a je skutečně univerzálním odrazovým systémem
 • výrobce garantuje, že vlastnosti Nanogrip budou stejné nejméně i po 2000 km, aniž by bylo potřeba tento přípravek znovu nanést

Běžecké lyže Peltonen s Nanogrip skluznicí přitáhly pozornost již velkého množství běžkařů, kterým se nechce lyže mazat voskem.

Jednou za čas je vhodné lyže ošetřit látkou NOWAX ANTI ICE & GLIDER SPRAY, aby nenamrzaly.
Lyže s úpravou Nanogrip™ by měly být o něco měkčí, než byste si normálně zvolili. Aby lyže získaly optimální skluzové vlastnosti, musíte na nich ujet přibližně 5 km. To samozřejmě platí jen pro první den, kdy na lyžích Nanogrip™ vyrazíte. Po těchto prvních kilometrech budou mít vaše lyže rovněž optimální skluzové vlastnosti. (Závěrečné „broušení“ materiálu Nanogrip™ je prováděno sněhem). 

Barva materiálu Nanogrip™ je šedá, ale s postupem času začne skluznice lyží černat, nejprve na skluzových zónách lyží. Tento fakt nicméně nemá žádný vliv na odrazové ani skluzové vlastnosti lyží.Čas od času budete muset očistit skluznici od špíny, která se na ni ve stopě zachytí. K očištění skluznice můžete použít PELTONEN G-GRIP BASE CLEANER nebo běžný odstraňovač vosků. 

JAK VYBRAT SRÁVNOU DÉLKU LYŽÍ? ZDE DOPORUČENÍ OD VÝROBCE:

 • Délka lyží 207 cm / váha lyžaře - 80-95 kg

Od lyžařské vyspělosti a zvolené techniky jízdy se odvíjí i délka lyží. Delší lyže jsou hůře ovladatelné, ale zase mají lepší skluzné vlastnosti.

Pro klasiku se obvykle doporučují lyže o 20-30 cm vyšší než je výška postavy, pro bruslení je vhodné mít lyže shodné s výškou postavy či o 5–10 cm delší. 

Je však důležité vzít v úvahu ještě jeden parametr – a tím je vaše tělesná váha, kterou budete lyži při jízdě zatěžovat. Váha je v současnosti rozhodujícím činitelem při výběru nejvhodnější délky běžek a je proto důležité na tuto skutečnost myslet při výběru toho správného modelu. 

Běžky bychom neměli tzv. „prošlápnout“ – pod vázáním by měl při rovnoměrném zatížení, kdy je váha rozložena na obě lyže, vzniknout „oblouček“ – mazací komora, do níž aplikujeme u běžek na klasiku stoupací vosky a klistry. Správná velikost stoupací zóny je důležitá pro výsledný skluz a tím pádem i zážitek z jízdy. Při odrazu se váha přenáší jen na jednu lyži a je proto nutné, abyste lyži v tomto případě dokázali pouhým přenesením váhy prošlápnout. Výsledná tvrdost lyže by měla být zvolena co nejpřesněji.Komentáře