Peltonen Nanogrip Infra X NIS Novinka Doprava zdarma

Lyže INFRA X jsou elitním modelem pro klasickou techniku. Lyže jsou na skluznici vybaveny technologií NANOGRIP, díky čemuž se jedná o nevoskovací model připravený přímo k použití.

4 836
Doporučená cena 5 090, ušetříte 254

Vyberte variantu (zobrazí se dostupnost)


Vyberte velikostDetaily produktu


Podrobný popis:

Lyže PELTONEN Nanogrip Infra X NIS vycházejí ze závodní řady Peltonen Infra X, která používá lehké voštinové jádro Nomex. Skluznice Nano High Speed je s úpravou Nanogrip - nemusí se mazat a přesto nekloužou. Skvěle fungují téměř na všech druzích sněhu. Rychlost lyže je udávána o 5 až 10% nižší než u srovnatelných běžek s hladkou skluznicí, odraz je však mnohem účinnější. Ideální volba pro pro delší výlety či sportovní trénink v upravených stopách.

Technologie NANOGRIP:

  • je syntetický tekutý přípravek, který je nanesen na celou délku skluznici lyže ve výrobě
  • funguje zároveň jako skluzový a odrazový vosk
  • dá se použít do podmínek od +10° do -20°C a je skutečně univerzálním odrazovým systémem
  • výrobce garantuje, že vlastnosti Nanogrip budou stejné nejméně i po 2000 km, aniž by bylo potřeba tento přípravek znovu nanést

Běžecké lyže Peltonen s Nanogrip skluznicí přitáhly pozornost již velkého množství běžkařů, kterým se nechce lyže mazat voskem.

Jednou za čas je vhodné lyže ošetřit látkou NOWAX ANTI ICE & GLIDER SPRAY, aby nenamrzaly.
Lyže s úpravou Nanogrip™ by měly být o něco měkčí, než byste si normálně zvolili. Aby lyže získaly optimální skluzové vlastnosti, musíte na nich ujet přibližně 5 km. To samozřejmě platí jen pro první den, kdy na lyžích Nanogrip™ vyrazíte. Po těchto prvních kilometrech budou mít vaše lyže rovněž optimální skluzové vlastnosti. (Závěrečné „broušení“ materiálu Nanogrip™ je prováděno sněhem). 

Barva materiálu Nanogrip™ je šedá, ale s postupem času začne skluznice lyží černat, nejprve na skluzových zónách lyží. Tento fakt nicméně nemá žádný vliv na odrazové ani skluzové vlastnosti lyží.Čas od času budete muset očistit skluznici od špíny, která se na ni ve stopě zachytí. K očištění skluznice můžete použít PELTONEN G-GRIP BASE CLEANER nebo běžný odstraňovač vosků. 

Doporučené délky:

  • délka lyží 188 cm / váha lyžaře 55-72 kg
  • délka lyží 195 cm / váha lyžaře 60-82 kg
  • délka lyží 202 cm / váha lyžaře 70-90 kg
  • délka lyží 207 cm / váha lyžaře 80-110 kg

TECHNICKÉ PARAMETRY

Značka: Peltonen

Jádro: Voštinové Nomex

Vhodný styl: Klasika

Skluznice: Nanogrip

Vázání v setu: Ne

Pohlaví: unisex

NIS deska součástí: Ano
Komentáře