Mountain Equipment Glacier 450 R Sleva -30% Doprava zdarma

Péřový spacák plněný kachním peří a s voděodolnou membránou DRILITE® LOFT pro příjemné spaní v -9 °C. Pro spaní od jara do podzimu.

8 393
Doporučená cena 11 990, ušetříte 3597

Vyberte variantu (zobrazí se dostupnost)


Vyberte velikostDetaily produktu


Podrobný popis:

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každé outdoorové aktivitě. Péřový spacák Mountain Equipment GLACIER 450 má svrchní materiál odolný vůči vodě, větru a je stále výborně prodyšný. Spacák je plněn kachním peřím a spolu s propracovanou konstrukcí ti umožní pohodlný spánek i v -9 °C. Navíc se zárukou 10 let.

 • Povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je lehký, vysoce prodyšný a voděodolný.
 • 465 g kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin.
 • Střih Alpine Fit – volnější, tepelně efektivní.
 • Trapézoidní komory v oblasti hrudníku, šikmé komory na zbytku spacáku.
 • Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně přístup “baffle-by-baffle”
 • Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu (140 cm) a integrovaný límec kolem krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™.
 • Dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.
 • Velikost regular - pro lidi do 185 cm.

Vnější materiál- Drillite loft 30 D -  je pevný, lehký a voděodolný.  PU zátěr a na povrchu má také vodoodpudivou úpravu DWR, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Peří je tak chráněno před navlhnutím a tedy i před ztrátou svých tepelně izolačních vlastností. Díky voděodolnosti a nízké hmotnosti si peří zachovává vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci za jakýchkoli podmínek.

Vnitřní materiál - 100% recyklovaný SUPERSOFTTM 20 -  je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek. Je to také materiál, který nepropouští peří.

Kvalitní kachní peří s plnivostí 700+ - Velmi kvalitní kachní peří pocházející z Číny obsahuje minimálně 90 % prachového peří, jeho plnivost je minimálně 700 cuin a splňuje etický DOWN CODEX®. Peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

Přístup Komora-po-komoře - V každé komoře je na gram přesně vypočtené množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu peří. Tenhle přístup zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.

Kombinace trapézoidních a zkosených komor - Díky kombinaci trapézoidních komor a zkosených komor se spacák vyznačuje výbornou tepelnou izolací. Trapézoidní komory ve tvaru lichoběžníků a zkosené komory minimalizují ztrátu tepla přes švy a udržují peří na svém místě, bez migrace v komorách. Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech, přes které uniká teplo.

Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor - Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 5 komor s vyšší hustotou peří, chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka).  

Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor - Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují. 

 • Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku
 • Oblast špiček je zvýšená a protažená dopředu jako žraločí ploutev. 

Díky tomuto ergonomickému tvaru, netlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor s vysokou hustotou peří a je natolik komplikované, že se vyrábí zvlášť a následně se přišije ke spacímu vaku. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. 

Ochranný límec - Aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplňuje prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku. Vše jistí magnetický cvoček Lode Lock™, který zapneš a rozepneš intuitivně jednou rukou.

Izolační léga pod zipem - Nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.

Zip YKK s automatickým zámkem - Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít. 

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.

Všestranný bivakovací spacák - GLACIER 450 je vynikající všestranný spacák s hmotností 1010 g a s odolností proti vodě i větru, ve kterém se pohodlně vyspíš i v -9 °C. pro všeobecné horolezectví a pěší výlety v nižších nadmořských výškách. Díky užšímu střihu je tento spacák ideální pro ty, kteří chtějí snížit váhu. Voděodolný materiál zaručí izolační vlastnosti i po dobu několika týdenního přechodu.

10 let záruka - Péřové spací pytle Mountain Equipment jsou navrženy a vyrobeny podle nejvyšších možných standardů. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely a poskytovat spolehlivé služby po mnoho let. Mountain Equipment svým výrobkům důvěřuje a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady péřových spacáku. Pokud by ti tedy některý z našich péřových spacích pytlů selhal kvůli vadě komponentů, materiálů a/nebo zpracování, dle našeho uvážení jej zdarma opravíme nebo vyměníme.

AKTIVITY

Turistika a trekking
Vysokohorská turistika - VHT

TECHNICKÉ PARAMETRY

Značka: Mountain Equipment

Použití: Třísezónní

Hmotnost: 1010 g

Druh náplně: Kachní peří

Plnivost peří: 700 cuin

Pohlaví: Unisex

Max. výška postavy: 185 cm

Délka spacího pytle: 192 cm

Šířka v ramenou: 78 cm

Komfortní teplota: -1 °C

Limitní teplota: -8 °C

Extrémní teplota: -26 °C

Hmotnost náplně: 465 g

Rozměr po sbalení: 25 x 22 x 17 cm
Komentáře