Historie

Vznik

V roce 1916 zakládá Moric Schwarzkopf v Sušici továrnu na výrobu obuvi. Záměrem sušické produkce je orientace design a módnost svých výrobku, což byla v té době riskantní strategie, která se však vyplatila. Vysoce kvalitní výroba a zaměstnávání českých dělníků, dalo základ filozofii rodu Schwarzkopfů, která přetrvává dodnes.

TovárnaHistorie

Vzniká tak Schwarzkopfova společnost která přežila Baťovu velkovýrobu a dokázala odolat trendům tehdejší doby, tedy levným botám za lidové ceny. Podobně jako současná výroba byla orientována na menší série vysoké kvality. Obuvní společnost Schwarzkopf byla také první výrobní firmou, která poskytovala svým zákazníkům záruku na své výrobky.    

 

Historické úspěchy

V roce 1947 se dámský střevíček FANE vyrobený v Sušici stal botou roku a odnesl si zlatou medaili ze světové prestižní výstavy v Bernu. Sušická obuv slavila velké úspěchy na domácím i zahraničním trhu a téměř dvě třetiny produkce byly určeny na vývoz do USA, Anglie, Jižní Afriky a Asie. Sušická továrna zaměstnávající přibližně 400 zaměstnanců byla schopna vyrobit až 300.000 párů obuvi ročně.  

Ukázka bot

 

Novodobá historie

Novodobou historií výrobní tradice rodu Schwarzkopfů přebírá okamžitě po porážce komunistického režimu Zikmund Schwarzkopf st. v roce 1989. Jako aktivní lezec, cestovatel a milovník hor zakládá Zikmund současnou výrobu outdoorového oblečení pod hlavičkou společnosti SPORT SCHWARZKOPF, později přejmenovanou HIGH POINT. Zázemí firmy postupně vzniká v původní vile patřící před rokem 1948 rodině Schwarzkopfů, kterou v polovině dvacátých let minulého století navrhl slavný architekt Jindřich Freiwald, autor například známého pražského kina Aero.  

Maják - Hrubá SkálaMont Blanc 1979Bivak pod Falkensteinem

 

Novodobé úspěchy

HIGH POINT je dnes nejzastupovanější česká značka vysokohorských expedic. Vrchol osmitisícovek už značka spatřila více než 50-krát. S Radkem Jarošem, významným členem HIGH POINT Teamu, právě dobýváme Korunu Himálaje, už celých dvacet let!. Bodujeme i ve výběrových řízení u profesionálů - oblékáme pracovní týmy Armády ČR, Policie ČR nebo třeba speciální záchranářskou eltitní jednotku USAR.