Šumavská outdoorová výroba HIGH POINT se stala partnerem Alpenverein - ÖAV

Alpenverein je daleko víc než pojištění

Mezi outdoorovou veřejností je Alpenverein synonymem pro pojištění do hor. Mít dobré pojištění je však pouze JEDEN dobrý důvod, proč se stát členem Alpenvereinu. Členská karta má mnohem větší hodnotu.

  • Alpenverein udržuje při životě kulturu horských chat
  • Alpenverein stojí za ochranou hor
  • Alpenverein udržuje síť značených cest
  • Alpenverein umožňuje dětem a mladým lidem zábavu a výchovu v přírodě

 

Alpenverein – rakouský alpský svaz

Rakouský Alpenverein (ÖAV) je největším alpským svazem v Rakousku. Se svojí, více než 150tiletou historií, téměř 700 000 členy a rozvětvenou strukturou se vyvinul v rozmanitou a společensky významnou instituci v Rakousku i mimo něj. Alpenverein také pečuje o 231 chat a více než 26 000 km udržovaných cest.

Vydávání map, odborných časopisů a internetové služby jsou zdrojem kvalitních informací nejen pro členy.

Jako největší alpský svaz představuje účinného zástupce zájmů všech sportovců v horách Rakouska.

 

Závazek k ochraně přírody

Jako rakouský „advokát Alp“ Alpenverein brání dalšímu ničení přírodní a kulturní krajiny a bojuje za zachování svobody pohybu v lesích a horských oblastech.

Alpenverein se těší mezinárodnímu uznání v oblasti technologií na tvorbu energie a pitné vody šetrných k životnímu prostředí, stejně jako v oblasti likvidace odpadu a čištění odpadní vody v horách.

 

Výhody členství v Alpenvereinu přehledně

Pojištění do hor

Celosvětové pojištění „Alpenverein Weltweit Service“ kryje náklady na zásah záchranářů až do výše 25 000 €, náklady na dopravu zpět domů ze zahraničí bez omezení a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výše 10 000 € při úrazu nebo onemocnění.

A to ještě není všechno: U škody způsobené na zdraví nebo majetku jiných osob pomáhá evropské pojištění odpovědnosti do 3.000.000 € a také v něm zahrnuté evropské pojištění právní ochrany s krytím do 35.000 €, které vám pomůže domoci se svých práv.

Tyto jedinečné pojišťovací služby jsou zahrnuty – pro každého člena – již v členském příspěvku.

Členové nocují na horských chatách levněji

• Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí nejméně 10 €, obvykle 50 % běžné ceny.

• Slevy mohou využívat i na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii.

 

Na chatách Alpenvereinu mají členové:

• nárok na přednostní přijetí (přidělení míst na spaní před nečleny).

• exklusivní možnost objednání míst na spaní předem.

• nárok na zlevněné jídlo a pití pro horolezce a vodu na přípravu čaje.

• možnost využití samoobslužných prostor, tzv. winterraumů.

 

Děti zdarma

U rodin, jejichž oba rodiče patří ke stejné sekci Alpenvereinu, obdrží děti bez vlastních příjmů členství vč. pojištění zdarma (nejvýše do 27 let). Totéž platí i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami.

Seznam chat rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu najdete na www.alpenverein.at

Unikátní výhody s kanceláří OEAV.CZ

Pouze členové Alpenvereinu registrovaní u kanceláře OEAV.CZ mohou navíc využívat celou řadu výhod a slev, a to až do výše 20 %, u partnerů v České a Slovenské republice. Členský poplatek se tímto způsobem může snadno vrátit jediným nákupem!

Další výhodou je zvýhodněné předplatné časopisů s horskou a cestovatelskou tématikou za exkluzivních podmínek. Jmenujme alespoň časopisy Montana, Snow či Koktejl.

Zapůjčení univerzálního klíče od winterraumů rakouských horských chat zdarma kancelář OEAV.CZ umožňuje v síti svých kontaktních míst po celé ČR.

 

Chci se stát členem

Když potřebujete pojištění ihned

Využijte registraci na webových stránkách oeav.cz a zvolte úhradu platební kartou nebo internetovým bankovnictvím přes GO Pay platební bránu. Provizorní průkaz vám na e-mail dorazí obratem a členství/pojištění začne platit od následující půlnoci.

On-line registrace

Připojištění Alpenverein Premium

Exkluzivní připojištění, které je k dispozici výhradně řádným členům Alpenvereinu v případě:

  • Prodloužení pojistné ochrany u pobytů delších než 8 týdnů
  • Pro cesty s plánovaným výstupem na vrcholy vyšší než 6 000 metrů
  • Navýšení pojistného limitu pro léčebné výlohy z 10 000 € na 500 000 €

Podrobné informace

Připojištění trvalé invalidity

Pojišťovna Generali Versicherung AG nabízí pro členy Alpenvereinu finanční zabezpečení pro případ úrazu s následky trvalé invalidity od 50 %, který se vám může přihodit při sportovních aktivitách a ve vašem volném čase. Připojištění je platné ode dne následujícího po úhradě do konce daného kalendářního roku. Připojištění trvalé invalidity je možné doobjednat i nezávisle na prodloužení členství v Alpenvereinu kdykoli v průběhu roku, nejpozději však do 30. září.

Podrobné informace


Fotogalerie