Red Bull X-Alps za dveřmi

Poslední květnový víkend jsme vyrazili spolu s Petrem Kostrhunem a Tomášem Breburdou trénovat do Alp. Počasí nevypadalo úplně ideálně, ale trénink je třeba! Na první den jsme vyrazili do Itálie na Antholz – pokusit se polétat co nejdéle a nejdále. Vstávali jsme v 6:00, dali rychlou snídani a potom 1000 výškových metrů pěšky. Na startu foukalo bohužel hodně do zad, od západu a navíc vysoká oblačnost zakryla kopce stínem. Startujeme na západní stranu a let je celkem nepříjemný a turbulentní. Mně se trochu daří vytočit pěkný stoupák a rozhodl jsem se přeci jenom zkusit letět alespoň kousek. Daří se mi později vystoupat do výška až 3500m n m. Letím s větrem v zádech i 70km/h. Dostávám se k Lienzu, kde se vítr v údolí otáčí z druhé strany. Doletím až na známý start Emberger Alm v Rakousku a kolem 17:30 se otáčím zpátky. Je to paráda, konečně se to uklidnilo a nakonec uletím 152km volným letem. Jsem šťastnej.

Další den jsme s Kosťou a Tomášem vyrazili do Merana za kamarádkou Renčou. Ten den jsme letěli společně s Kosťou směrem na sever a počasí moc nepřálo, protože se tvořily vysoké mraky, které nás táhly nebezpečně nahoru a tak jsme byli rádi, že jsme zas asi po dvou hodinách na zemi. Večer jsme si pořádně užili noční Merano.

Další den už jen poznávačka kolem otočného bodu TP5 Cima Tosa. Vyšli jsme si nahoru na chatu, kde se při závodě musí závodník podepsat. Poslední den jsme letěli s Tomášem kratší dva lety, kdy se pod námi začali tvořit mraky a v údolí u Paso Tonale celkem hodně, hodně fičelo. Zkušenost výborná a zážitky silné :) Poznali jsme několik nástrah alpského závodu a prozkoumali místa, kudy určitě nechceme jít během závodu pěšky. Držet nám palce.


Fotogalerie