FBF Loučovice 2021

Dvouhodinová osová cesta mezi severní Šumavou a jejím jižním cípem, zakončená v boulderistům známé restauraci „U lípy“ v Loučovicích uběhne rychle: je to pro nás srdeční záležitost, stejně jako setkání s nestory loučovické boulderové oblasti: sestava objevitelů se sešla v plném počtu.

 

Nálada v předvečer Film Boulder Festivalu 2021 je optimistická i vzhledem k počasí: ráno nás uvítá slunce. Vrch Luče, zčásti bezlesý, nabídne dobrou podmínku, i když trochu schází tření typicky oblých chytů žulových balvanů. Zhruba v devět hodin doprovázíme první lezce ke kamenům, překonávaje popadané kmeny na pořadatelem Petrem výborně značeném okruhu krokově zajímavých tzv. joker boulderů v kultovních sektorech Dlaňák a Akrobat.

Se zraněným prsteníkem nelezu a tak mám čas se více soustředit na potenciál mně zčásti dosud neznámý: mezi bloky nalézám mnoho pro mne nového vedle klasik již dříve přelezených. Sleduji první přelezy i nezdary, ruce se potí – mrzím se své lezecké absence i kvůli přátelské atmosféře mezi lezci, z nichž někteří jsou opravdu silní a snad všichni lezou v nasazení a soustředění, dobré náladě slunného dne. Pohybujeme se mezi kameny a potkáváme stále častěji známé tváře: FBF nese s sebou kulisu skoro komunitní. Se zájmem sleduji trio lezců úspěšné zdolávajících boulder s názvem „Prak“ obtížnosti 7A+ Fb, ale i jiné dobré výkony.

 

Lezecké radosti pokračují, lezců přibývá stejně jako jejich přesunů po okruhu. S postupem dne ubývá lezcům sil i kůže, stahujeme se zpět. Večer ve společenství nese se v duchu líčení přelezů, vyhlášení vítězů, pohodové humorné atmosféry u piva a jídla. Nezbývá než děkovat všem. Za rok na Film Boulder Festivalu na viděnou!

"Text a foto - Honza a Radka, NRC"

Vyber si u nás vybavení na lezení


Fotogalerie