Blog


Zachránce zbloudivších

High Point již několik let zásobuje Vodní záchranou službu svými nepromokavými komplety. Letos k nim přibude také elastická mikina MOVE, kterou jste si oblíbili pro její široké užití a výbornou odolnost, kterou zajišťuje keramický print.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Mág outdoorové módy

Jak se o něčem začne moc spekulovat, výsledek bývá překombinovaný. Taková je zkušenost designéra Jána Jurčišina, který ve svém oboru patří mezi elitu.

Víte jak se obléct?

Smyslem kompletní nabídky všech vrstev oblečení značky HIGH POINT® je usnadnit Vám nákup a orientaci při jeho výběru a garantovat funkčnost celého jeho systému.

Čtyři novinky ze Sušice

Pamatujete? Kdysi nám na ven musela stačit šusťáková bunda a bavlněné triko. Ty doby jsou dávno pryč a evoluce outdoorového oblečení je spíš revolucí. Jak se to projevilo v nabídce šumavského High Pointu? Zašli jsme přímo do výroby. Co jsme zjistili?

Klára Kolouchová: “Zklamání z neúspěchu na K2 by bylo rouháním.” 

Česká lezkyně s dívčím jménem Poláčková má na kontě řadu úspěšných výstupů od Aconcagui přes Mount McKinley až po Čo Oju. V létě 2016 ale chybělo málo a její řada by se tragicky uzavřela. Co tak mezní zážitek s člověkem udělá? 

Cestování je sdílená radost

Rudolf Švaříček je mezi českými a moravskými cestovateli nepřehlédnutelným solitérem. Zaprvé podniká šílené akce a zadruhé přitom zůstává “celoživotním puberťákem”, jak sám říká.

Petr Miska: kanónem se na kopec vystřelit nenechám!

Petr “Miska” Mašek odlétá s Radkem Jarošem na Aljašku, aby tam vylezli Denali (6 190 m), nejvyšší horu Severní Ameriky. Jde o začátek projektu Koruna světa, zahrnující výstupy na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů. 

Základní hodnoty Radka Jaroše

Jak se rodila kolekce majitele titulu “Koruna Himálaje”? A v čem teď bude dobývat “Korunu planety”?

Ománské skalní tajemství

Všestranný lezec a horolezecký reprezentant Pavel „Johny" Jonák se nedávno vrátil z Ománu. Lezecky zatím skoro neobjevený kout Arabského poloostrova nabízí třeba stěnu vysokou skoro jako americký El Capitan. Lezecký výlet sem ale vyjde mnohem levněji, než do Yosemitů.

Zraněné nechci soudit ani poučovat.

MUDr. Kristina Höschlová se specializuje na horskou medicínu. Letošní zimu tráví jako záchranářka ve francouzských Alpách – v oblečení ze Sušice. Co nám prozradila v rozhovoru e–mailem?