Blog


MOUNTAINIA horští vůdci & HIGH POINT

Přátelské souznění, stejné zájmy a společně zakončená zkouška UIAGM. Měli ten nejlepší možný nápad … cestu životem horského vůdce spojit v jednu společnou. A to se jménem Mountainia.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Skialpy v Passo Tonale

V dalším článku se dozvíte, jak se Klárka seznamovala se skialpovou výbavou a rovnou si i zkusila něco vyšlápnout. Vypadá to, že byla celkem sranda :)

Vánoční otevírací doba

Přejeme krásné vánoční svátky, hodně pohody a zdraví v novém roce 2020. Během svátků jsme pro vás připravili speciální otevírací dobu. Těšíme se na vás!

TREK MONTE ROSA

Velmi náročný a dlouhý okruh, který obsahuje i exponované úseky jištěné lany a v červnu často i pohyb po sněhu. Celý trek prošli zakladatelé firmy Zikmund "Síga" Schwarzkopf a Ilona Schwarzkopfová, kteří zpracovali tento průvodce. Věříme že bude pro Vás inspirací.

Příběh tradice

Přečtěte si nový rozhovor pro časopis Svět sportu shrnující informace o značce HIGH POINT od historie po současnost.

Ferrata Sisi Klettersteig- (Na) ferraty se Sígou

Hora Loser se zvedá nad jezerem Altausser do výšky 1837 m. Vrchol i okolní krajina nad oblastí Ausseer Land jsou pro svůj půvad hojně navštěvovány. Turistický výstup na Loser je snadný a pohodlný. To se již nedá říci o zajištěné cestě v jeho jižní stěně. Výstup touto stěnou není v žádném případě zdarma. Pokud výzvu krásné Sisi přijmete, připravte se na řádnou dávku adrenalinu.

Ferrata Traunsee Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

Hora Traunstein se se svými 1691 metry vyzývavě a osaměle tyčí nad východním břehem jezera Traunsee. Je jednou z nejdokonaleji profilovaných hor Solné komory a jejím symbolem. Ze svahů a vrcholu jsou dech beroucí výhledy na hladinu jezera a předhůří Alp a Dachstein. K vrcholu Traunstenu vedou dvě historické zajištěné cesty. Jedna z nich, Hans Hernler Steig (A až B) nám poslouží jako nástupová.

Ferrata Silberkarklamm - Hias, Rosina, Siega Kleterstieg - (Na) ferraty se Sígou.

Chcete mít tři úžasné zajištěné cesty po ruce na jediném místě a s nástupy hned z cesty? Vydejte se do Solné komory v Rakousku do regionu Schladming-Ramsau Dachstein. Tuto skvělou nabídku pak konkrétně najdete v divoké rokli Silberkarklamm. Soutěska nabízí zároveň alternativu pro rodinné tůry, kdy sportovně založená část se věnuje zajištěným cestám a ostatní mohou v klidu obdivovat krásu soutěsky.

Ferrata Postalmklamm Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

V oblasti Solné komory v Rakousku při silnici stoupající od města Strobl k zimnímu středisku Postalm, dojedeme k nástupu k zajištěné cestě Postalmklamm. Jak již název napovídá, jde o zajištěnou cestu v rokli pod zmíněnou silnicí. Jde o středně těžkou zdařilou cestu s mnoha vypečenými úkoly. O zábavu tu není nouze.

Ferrata v masivu Elferturm a Elferspitze - (Na) ferraty se Sígou

Při pohledu vzhůru ve směru místní lanovky ve městě Neustift ve Stubaitalu, upoutá vaši pozornost divoká kulisa věží a říms štítů Elferturm a Elferspitze stopajících do těžko přístupných výš a připomínajících atmosféru Dolomit. A přesto v tomto skalním labyrintu vede zajištěná cesta.

Stránka: 1 2 3 4