Blog


(Na) FERRATY SE SÍGOU / Traunsee Klettersteig

Hora Traunstein se se svými 1691 metry vyzývavě a osaměle tyčí nad východním břehem jezera Traunsee. Je jednou z nejdokonaleji profilovaných hor Solné komory a jejím symbolem. Ze svahů a vrcholu jsou dech beroucí výhledy na hladinu jezera a předhůří Alp a Dachstein. K vrcholu Traunstenu vedou dvě historické zajištěné cesty. Jedna z nich, Hans Hernler Steig (A až B) nám poslouží jako nástupová.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


(Na) FERRATY SE SÍGOU / Silberkarklamm - Hias Kl., Rosina Kl., Siega Kl.

Chcete mít tři úžasné zajištěné cesty po ruce na jediném místě a s nástupy hned z cesty? Vydejte se do Solné komory v Rakousku do regionu Schladming-Ramsau Dachstein. Tuto skvělou nabídku pak konkrétně najdete v divoké rokli Silberkarklamm. Soutěska nabízí zároveň alternativu pro rodinné tůry, kdy sportovně založená část se věnuje zajištěným cestám a ostatní mohou v klidu obdivovat krásu soutěsky.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Postalmklamm Klettersteig

V oblasti Solné komory v Rakousku při silnici stoupající od města Strobl k zimnímu středisku Postalm, dojedeme k nástupu k zajištěné cestě Postalmklamm. Jak již název napovídá, jde o zajištěnou cestu v rokli pod zmíněnou silnicí. Jde o středně těžkou zdařilou cestu s mnoha vypečenými úkoly. O zábavu tu není nouze.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Klettersteig v masivu Elferturm a Elferspitze

Při pohledu vzhůru ve směru místní lanovky ve městě Neustift ve Stubaitalu, upoutá vaši pozornost divoká kulisa věží a říms štítů Elferturm a Elferspitze stopajících do těžko přístupných výš a připomínajících atmosféru Dolomit. A přesto v tomto skalním labyrintu vede zajištěná cesta.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Drachenwand Klettersteig

V kouzelné oblasti modrozelených jezer Solné komory se nachází množství zajištěných cest. Jednou z nich je zajištěná cesta na nejvýraznější dominantu jezera Mondsee Drachenwand. Ať si po společném nástupu zvolíte později variantu za C nebo C/D, budete během výstupu stále odměňováni výhledem na hladinu a okolí tohoto jezera.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Che Guevara

Do hlubin údolí řeky Sarca, v okolí městečka Pietramurata, padá ohromující a respekt vzbuzující stěna Dain Alt hory Mt. Casale. Toho, koho zdrcující rozměry této stěny neodradí a rozhodne se pro výstup, čeká dlouhé vzrušující lezení po plotnách a exponovaných římsách

(Na) FERRATY SE SÍGOU / RIO SALLAGONI - DRENA

Až budete v lezecké oblasti Arco v časech italských letních veder, vzpomeňte si na soutěsku pod hradem Drena. Vede tudy překrásná zajištěná cesta Sallagoni - Drena, která vás provede příjemně osvěžujícím prostředím této soutěsky. Jak kouzlem se ocitnete v nečekaně svěží a zelené krajině říčky, která si prodrala svoji cestu okolními stěnami skal. A vezměte s sebou svoje ratolesti, budou nadšené.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Colodri

Nedaleko města Arco, vedle dominanty stejnojmenného hradu, spadá do údolí řeky Sarca východní stěna masivu Monte Colodri. Touto stěnou byla vybudována krátká, ale důmyslná zajištěná cesta, která slouží lezcům jako pohodlný sestup z mnohem obtížnějších výstupů. Stejně tak ji mají v oblibě i další sportovně založení přátelé hor. Je vhodná pro rodiny s dětmi.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Rino Pisetta

Kousek za centrem městečka Sarche ve směru toku řeky Sarca padá do údolí stěna hory Dain Picol. V této stěně byla v roce 1982 (původně zde vedla lezecká cesta V. stupně) vybudována extrémně obtížná zajištěná cesta, která byla dlouho považována za technicky nejtěžší zajištěnou cestu v oblasti.

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Monte Albano

Ferrata v krásné skalní stěně nad vesnicí Mori. Nástupová trasa prochází krásným lesoparkem nad vesnicí Mori u kostelíka Santuario di Monte Albano. Pod ferratou je krásné zázemí s loukou, toaletami, vodou a množstvím bouldrů. V případě slunečného dne je potřeba počítat s tím, že celá cesta je na přímém slunci.

Stránka: 1 2 3 4