Blog


TREK MONTE ROSA

Velmi náročný a dlouhý okruh, který obsahuje i exponované úseky jištěné lany a v červnu často i pohyb po sněhu. Celý trek prošli zakladatelé firmy Zikmund "Síga" Schwarzkopf a Ilona Schwarzkopfová, kteří zpracovali tento průvodce. Věříme že bude pro Vás inspirací.

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Příběh tradice

Přečtěte si nový rozhovor pro časopis Svět sportu shrnující informace o značce HIGH POINT od historie po současnost.

Ferrata Sisi Klettersteig- (Na) ferraty se Sígou

Hora Loser se zvedá nad jezerem Altausser do výšky 1837 m. Vrchol i okolní krajina nad oblastí Ausseer Land jsou pro svůj půvad hojně navštěvovány. Turistický výstup na Loser je snadný a pohodlný. To se již nedá říci o zajištěné cestě v jeho jižní stěně. Výstup touto stěnou není v žádném případě zdarma. Pokud výzvu krásné Sisi přijmete, připravte se na řádnou dávku adrenalinu.

Ferrata Traunsee Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

Hora Traunstein se se svými 1691 metry vyzývavě a osaměle tyčí nad východním břehem jezera Traunsee. Je jednou z nejdokonaleji profilovaných hor Solné komory a jejím symbolem. Ze svahů a vrcholu jsou dech beroucí výhledy na hladinu jezera a předhůří Alp a Dachstein. K vrcholu Traunstenu vedou dvě historické zajištěné cesty. Jedna z nich, Hans Hernler Steig (A až B) nám poslouží jako nástupová.

Ferrata Silberkarklamm - Hias, Rosina, Siega Kleterstieg - (Na) ferraty se Sígou.

Chcete mít tři úžasné zajištěné cesty po ruce na jediném místě a s nástupy hned z cesty? Vydejte se do Solné komory v Rakousku do regionu Schladming-Ramsau Dachstein. Tuto skvělou nabídku pak konkrétně najdete v divoké rokli Silberkarklamm. Soutěska nabízí zároveň alternativu pro rodinné tůry, kdy sportovně založená část se věnuje zajištěným cestám a ostatní mohou v klidu obdivovat krásu soutěsky.

Ferrata Postalmklamm Klettersteig - (Na) ferraty se Sígou

V oblasti Solné komory v Rakousku při silnici stoupající od města Strobl k zimnímu středisku Postalm, dojedeme k nástupu k zajištěné cestě Postalmklamm. Jak již název napovídá, jde o zajištěnou cestu v rokli pod zmíněnou silnicí. Jde o středně těžkou zdařilou cestu s mnoha vypečenými úkoly. O zábavu tu není nouze.

Ferrata v masivu Elferturm a Elferspitze - (Na) ferraty se Sígou

Při pohledu vzhůru ve směru místní lanovky ve městě Neustift ve Stubaitalu, upoutá vaši pozornost divoká kulisa věží a říms štítů Elferturm a Elferspitze stopajících do těžko přístupných výš a připomínajících atmosféru Dolomit. A přesto v tomto skalním labyrintu vede zajištěná cesta.

Ferrata Drachenwand/(Na) ferraty se Sígou

V kouzelné oblasti modrozelených jezer Solné komory se nachází množství zajištěných cest. Jednou z nich je zajištěná cesta na nejvýraznější dominantu jezera Mondsee Drachenwand. Ať si po společném nástupu zvolíte později variantu za C nebo C/D, budete během výstupu stále odměňováni výhledem na hladinu a okolí tohoto jezera.

Ferrata Che Guevara/(Na) ferraty se Sígou

Do hlubin údolí řeky Sarca, v okolí městečka Pietramurata, padá ohromující a respekt vzbuzující stěna Dain Alt hory Mt. Casale. Toho, koho zdrcující rozměry této stěny neodradí a rozhodne se pro výstup, čeká dlouhé vzrušující lezení po plotnách a exponovaných římsách

Ferrata RIO SALLAGONI - DRENA - (Na) ferraty se Sígou

Až budete v lezecké oblasti Arco v časech italských letních veder, vzpomeňte si na soutěsku pod hradem Drena. Vede tudy překrásná zajištěná cesta Sallagoni - Drena, která vás provede příjemně osvěžujícím prostředím této soutěsky. Jak kouzlem se ocitnete v nečekaně svěží a zelené krajině říčky, která si prodrala svoji cestu okolními stěnami skal. A vezměte s sebou svoje ratolesti, budou nadšené.

Stránka: 1 2 3 4