Blog


(Na) FERRATY SE SÍGOU / Colodri

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


(Na) FERRATY SE SÍGOU / Rino Pisetta

(Na) FERRATY SE SÍGOU / Monte Albano

Ferrata v krásné skalní stěně nad vesnicí Mori. Nástupová trasa prochází krásným lesoparkem nad vesnicí Mori u kostelíka Santuario di Monte Albano. Pod ferratou je krásné zázemí s loukou, toaletami, vodou a množstvím bouldrů. V případě slunečného dne je potřeba počítat s tím, že celá cesta je na přímém slunci.

Zachránce zbloudivších

Pro poutníka je k nezaplacení pocit, že i kdyby se znenadání přihnala průtrž mračen nebo vánice, zůstane v suchu a chráněn před větrem. Díky originál šumavskému bivakovacímu vaku se k tomuto ideálu velmi přibližujeme.

Mág outdoorové módy

Jak se o něčem začne moc spekulovat, výsledek bývá překombinovaný. Taková je zkušenost designéra Jána Jurčišina, který ve svém oboru patří mezi elitu.

Víte jak se obléct?

Smyslem kompletní nabídky všech vrstev oblečení značky HIGH POINT® je usnadnit Vám nákup a orientaci při jeho výběru a garantovat funkčnost celého jeho systému.

Čtyři novinky ze Sušice

Pamatujete? Kdysi nám na ven musela stačit šusťáková bunda a bavlněné triko. Ty doby jsou dávno pryč a evoluce outdoorového oblečení je spíš revolucí. Jak se to projevilo v nabídce šumavského High Pointu? Zašli jsme přímo do výroby. Co jsme zjistili?

Klára Kolouchová: “Zklamání z neúspěchu na K2 by bylo rouháním.” 

Česká lezkyně s dívčím jménem Poláčková má na kontě řadu úspěšných výstupů od Aconcagui přes Mount McKinley až po Čo Oju. V létě 2016 ale chybělo málo a její řada by se tragicky uzavřela. Co tak mezní zážitek s člověkem udělá? 

Cestování je sdílená radost

Rudolf Švaříček je mezi českými a moravskými cestovateli nepřehlédnutelným solitérem. Zaprvé podniká šílené akce a zadruhé přitom zůstává “celoživotním puberťákem”, jak sám říká.

Petr Miska: kanónem se na kopec vystřelit nenechám!

Petr “Miska” Mašek odlétá s Radkem Jarošem na Aljašku, aby tam vylezli Denali (6 190 m), nejvyšší horu Severní Ameriky. Jde o začátek projektu Koruna světa, zahrnující výstupy na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů.