Blog


Klára Kolouchová: “Zklamání z neúspěchu na K2 by bylo rouháním.” 

Česká lezkyně s dívčím jménem Poláčková má na kontě řadu úspěšných výstupů od Aconcagui přes Mount McKinley až po Čo Oju. V létě 2016 ale chybělo málo a její řada by se tragicky uzavřela. Co tak mezní zážitek s člověkem udělá? 

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Cestování je sdílená radost

Rudolf Švaříček je mezi českými a moravskými cestovateli nepřehlédnutelným solitérem. Zaprvé podniká šílené akce a zadruhé přitom zůstává “celoživotním puberťákem”, jak sám říká.

Petr Miska: kanónem se na kopec vystřelit nenechám!

Petr “Miska” Mašek odlétá s Radkem Jarošem na Aljašku, aby tam vylezli Denali (6 190 m), nejvyšší horu Severní Ameriky. Jde o začátek projektu Koruna světa, zahrnující výstupy na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů. 

Základní hodnoty Radka Jaroše

Jak se rodila kolekce majitele titulu “Koruna Himálaje”? A v čem teď bude dobývat “Korunu planety”?

Ománské skalní tajemství

Všestranný lezec a horolezecký reprezentant Pavel „Johny" Jonák se nedávno vrátil z Ománu. Lezecky zatím skoro neobjevený kout Arabského poloostrova nabízí třeba stěnu vysokou skoro jako americký El Capitan. Lezecký výlet sem ale vyjde mnohem levněji, než do Yosemitů.

Zraněné nechci soudit ani poučovat.

MUDr. Kristina Höschlová se specializuje na horskou medicínu. Letošní zimu tráví jako záchranářka ve francouzských Alpách – v oblečení ze Sušice. Co nám prozradila v rozhovoru e–mailem?

Strach je nezbytný k přežití.

David Chudoba (41) vede nově otevřenou prodejnu High Point v Plzni. Povídali jsme si s ním nejen o koncentraci při lezení, ale i o výběru výbavy na ven.

Japonská technologie na Šumavě

Na jakých principech funguje oblečení High Point?

Čert s ním praštil o skálu

Liberečák Standa Mayer (26) se jako paraglidingový pilot zaměřuje na extrémní závody typu hike & fly. Ještě jste o nich neslyšeli? Principem je dostat se přes kontrolní body co nejrychleji do cíle. Konkrétní trasa je tedy víceméně na rozhodnutí závodníka, ale vede vysokými horami a skoro vždy bývá delší než tisíc kilometrů. Jediným dopravním prostředkem je přitom paraglidové křídlo a vlastní nohy.

Pavel "Johny" Jonák

Pavel Jonák alias Johny se specializuje na cesty, jejichž zdolání je velmi náročné a trvá obvykle i několik dní. Pochází z Nového Města na Moravě, kde začínal se zdoláváním prvních cest sotva, co překročil práh puberty. O pár let později překročil náročnost 8a a záhy na to přišel k dramatickému úrazu. Ani zlomená páteř jej však nezastavila v jeho dlouhé cestě vzhůru....