Blog


Jak si vybrat trekové boty

Zvolení správné obuvi a její velikosti pro vaše výlety či náročné treky je naprosto klíčová záležitost. Správnou volbou minimalizujete tvorbu puchýřů či zranění. V našem článku Vás do této problematiky zasvětíme, abyste si mohli užívat jen krásy přírody a ne myslet na puchýř na patě

Přečíst článek

Nejaktuálnější zprávy


Jak si vybrat lezečky

Výběr lezeček je opravdu velmi důležitá záležitost. Lezečky je vždy nutné vyzkoušet. U výběru strávíš asi více času, než u oběda, ale není kam spěchat. Každá bota má jiný střih, takže tím se ti vymezí okruh značek, které ti padnou a naopak. Jestli tedy začínáš, je Ti tento článek tím pravým průvodcem, jak na to.

Hurá do skal - Pavel Johny Jonák

Odjet lízt na víkend do skal a mít sebou všechno co potřebuješ je zdánlivě ta nejjednodušší věc co lezec musí pro dobře strávený víkend ve skalách udělat. Zdání ale klame – není větší legrace pro okolí, než dvojka co vybalí ve skalách věci a začne se dohadovat, že lano měl přece vzít „fakt ten druhej“...

Jak se vybavit na trek?

Už jsi pomalu dospěl k tomu, že nejbližší okolí ti nestačí, víkendy jsou pro tebe krátké a tak se chceš vydat někam trochu dál, nebo na delší dobu ? Dozrát k delším trekům můžeš určitě i v Čechách.

Jakou si vybrat nepromokavou bundu?

Dvouvrstvou, třívrstvou nebo 2,5 vrstvou bundu? Jaká nepromokavá bunda je pro mě nejlepší? To se dozvíte v následujícím článku, kde se na jednotlivé typy podíváme podrobněji.

Erupce sopky na Islandu poblíž hory Fagradalsfjall

Erupce sopky na Islandu zaujala opravdu velké množství dobrodruhů, geologů a také místních lidí. Dříve obávané výbuchy sopky se v tomto případě staly opravdovou kuriozitou a vědeckou atrakcí.

DWR - nezbytná součást outdoorového oblečení

Nepodceňujte funkční DWR, tedy povrchovou vodoodpudivou úpravu svrchní tkaniny. Správná funkce Vám zajistí komfort a pohodu při vašich outdoorových aktivitách. Co to je, jak funguje a jak ji obnovit se dozvíte v tomto článku.

Údržba membránového oblečení

Pořízení kvalitní nepromokavé bundy / kalhot znamená nemalou investici. Materiály pro výrobu kvalitních bund jsou velmi drahé a proces výroby je značně náročný a zdlouhavý. Každý si tedy přeje, aby takové oblečení vydrželo plně funkční co nejdéle. Aby tomu tak bylo, dbejte na pravidelnou a správnou údržbu.

SUPERLIGHT alias HELIUM PERTEX JACKET

Superlight je aktuálním bodem zájmu pro všechny outdoorové nadšence. Jako outdoor v tomto případě myslíme opravdu veškeré aktivity, které se provozují venku!

Co dělat aby membránové oblečení vydrželo co nejdéle

Pořízení kvalitní nepromokavé bundy / kalhot znamená nemalou investici. Materiály pro výrobu kvalitních bund jsou velmi drahé a proces výroby je značně náročný a zdlouhavý. Chceme tedy, aby nám deklarované vlastnosti vydržely co nejdéle. Stačí k tomu dodržovat několik zásad a výrobek pravidelně a správně udržovat.

Stránka: 1 2 3 4 5

<