Rudolf Švaříček cestovatel

Procestoval polární kraje, sjezdil Afriku, miluje Papuu-Novou Guineu, čím dál raději se vrací do Himálají. Kromě toho také coby zkušený horolezec zdolal mnoho vrcholů. Přestože zažil na svých cestách i krušné chvíle, nikdy jej to od dalších cest neodradilo.

Zakladatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himálaje. Absolvoval ojedinělé horské výstupy například prvovýstup na Carstensz. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží. 

Každý máme nějakou úchylku - mou největší vášní je cestování. Touha po odhalování dálek přerostla v celoživotní lásku. Cestovatelská droga je silná, nejde odložit!" Běžky, vodáctví a hory, tak jsme začínali asi všichni. Když se naše Tatry ukázaly malé, křižujeme hory a řeky ?divokého Balkánu", šplháme v Alpách. Po nejvyšších horách Evropy zbývá tehdy jediný možný směr, východ. Rusko bylo hor a extrémů plné.

www.livingstone.cz


Testuji a používám