Petr Jahoda cestovatel

Pro Petra znamená slovo výlet něco docela jiného než pro obyčejné smrtelníky. Tento muž se na svých cestách dostává na místa, která si většina z nás dokáže jen těžko představit - tam, kde se volně prohánějí lvi a žirafy pár metrů od prašných cest, jediných spojnic s civilizací. Do pouští, buše, pralesů. Nejčastěji a nejraději navštěvuje Afriku, kam jezdí, jak sám říká, za nahatými lidmi.

Petr Jahoda je účastníkem a organizátorem mnoha významných expedic zejména k přírodním, divoce žijícím národům světa (Papua Nová Guinea, Západní Papua - Irian Jaya, Siberut, Etiopie, Keňa, Namibie"). Mimoto je organizátorem expedic do vysokých hor a za polární kruh. Byl jedním z organizátorů a účastníků úspěšné expedice do Pamíru na Pik Lenina (7134m). Má za sebou bezpočet dalších vysokohorských výstupů na známé i méně známé vrcholy - Matterhorn, Mont Blanc, Kilimanjaro, Carstensz Pyramid (Puncak Jaya) ad.

Petr Jahoda publikuje v českých i zahraničních časopisech a magazínech, nafilmoval přes deset dokumentárních filmů pro Českou televizi, je autorem pěti cestopisně-etnografických knih. Recenze knih Petra Jahody najdete v předních geografických a cestopisných magazínech jako je třeba NATIONAL GEOGRAPHIC. Petr je zakladatelem cestovní kanceláře AAA plus CK, specializovaného cestopisného vydavatelství a nakladatelství AKÁCIE, geograficko-fotografického magazínu CESTOPISY a stejnojmenného informačního cestovatelského serveru. V současné době pracuje jako vedoucí náročných expedic v CK Poznání a nadále se věnuje své vlastní expediční činnosti. Komerčně se specializuje na Novou Guineu a Afriku. Je zakladatelem serveru Papua Trekking a od roku 2000 je prezidentem Českého klubu cestovatelů.

www.jahodapetr.cz


Fotogalerie